کد خبر : 5037
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 - 23:51
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس بسته هستند

در اولين گردهمايي و هم انديشي كاركنان جوان راه آهن مطرح شد:؛

ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس

ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس

  در اولین گردهمایی و هم اندیشی کارکنان جوان راه آهن مطرح شد: ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با اشاره به تلاشهای این شرکت در طول دوران دفاع مقدس، از ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع

 

در اولین گردهمایی و هم اندیشی کارکنان جوان راه آهن مطرح شد:

ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس

مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران و فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با اشاره به تلاشهای این شرکت در طول دوران دفاع مقدس، از ثبت ملی اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سرهنگ پاسدار داود عباس زاده دراولین گردهمایی و هم اندیشی کارکنان جوان راه آهن که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان در سالن همایش های راه آهن برگزار شد افزود: وجود همکاران جوان بسیجی در این جمع یادآوردوران سراسرحماسه دفاع مقدس است که در آن زمان جوانان برای پیشرفت، اسقلال و ماندگاری کشور تمام تلاش خود را کردند و تمام موانع پیش روی نظام را با تقدیم جان خود کنار زدند.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از این جوانان از نخبگان و دانشگاهیان کشور بودند تصریح کرد: شهیدان علم الهدی و جهان آرا از جمله این جوانان بودند که برای دفاع از نظام و کشور، دشمن را در مرزهای خرمشهر زمینگیر کردند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با بیان اینکه جوانان امروز نیز ادامه دهنده و بخشی از فرهیختگان آن دوره هستند، اظهارداشت: اکنون بایستی برای پیشرفت کشور هر چه در توان دارید بگذارید و موانع را از پیش روی خود بردارید.
عباس زاده با تاکید بر جوانان کشور در دوران سازندگی و خدمت باید فرماندهان و شهدای دوران دفاع مقدس را سرلوحه کار خود قرار دهند گفت: سربازان و مبارزان دوران خدمت و سازندگی جوانان هستند و مسئولیت بزرگی را به عهده دارند.
وی با یادآوری اینکه از قدیم الایام بر پیشانی کارکنان راه آهن مهر سخت کوشی، تدین و تعهد خورده است، خاطر نشان کرد: سخت کوشی کسانی که عمری را در راه آهن سپری کردند معروف است و برندی برای راه آهن محسوب می شود و جوانان نیز امروز بایستی در این عرصه پا بگذارند.
مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران با تاکید بر اینکه به استثنای نیروهای مسلح و جهاد سازندگی دوران دفاع مقدس، راه آهن بین تمام دستگاه ها نقش ممتازی را در خدمت رسانی داشته است، گفت: در دوران دفاع مقدس، قریب بیش از۳ میلیون رزمنده به وسیله راه آهن جابجا و پیکرهای مقدس شهدا توسط کانتینرهای یخچال دار راه آهن از جبهه ها به پشت جبهه منتقل می شدند.
وی افزود: همچنین برخی از واگنها به واگنهای آمبولانسی و اورژانسی مبدل شده و نقش اورژانس سیار را بازی می کردند و بسیاری از ادوات نظامی توسط قطار و راه آهن جابجا می شدند.
به گفته عباس زاده در زمان جنگ حتی برخی از کارگاه های فنی راه آهن تغییر کاربری داده بودند و به تعمیر ادوات نظامی می پرداختند و بسیاری از سنگرهای رزمندان با ریل و تراورس های راه آهن ساخته شده بود.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن، خدمت رسانی گسترده این شرکت دردوران دفاع مقدس را از افتخارات راه آهن دانست و اظهار داشت: راه آهن در طول دفاع مقدس ۲۴۸ شهید، ۱۲۰۰ جانباز و ۲۰۹ آزاده به کشور تقدیم کرده است و در طول این دوران حدود ۷ هزار رزمنده از راه آهن، به غیر کسانی که در قطار و در شرایط سخت آن دوران مشغول به خدمت گذاری بودند، عازم جبهه های نبرد شدند.
وی با بیان اینکه در آن شرایط جنگی لکوموتیوران، رئیس و مهماندار و متصدیان قطار اجازه نمی دادند که چرخ های قطارها از حرکت بازایستد و ریل و راه آهن، کارایی، کاربری و نشاط خود را برای استفاده چند منظوره داشته باشد، تصریح کرد: در آن زمان هر لحظه امکان داشت اتفاقی برای این افراد روی دهد چون قطار سیبلی متحرک بود.
عباس زاده با تاکید بر اینکه اقدامات راه آهن در طول دفاع مقدس برندی برای این شرکت شده است، خاطر نشان کرد : به دنبال ثبت ملی این برند هستیم و مذاکرات در این باره با بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس درحال انجام است.
وی ازطراحی یادمان های دوران دفاع مقدس و فداکاری های رزمندگان در این دوران خبر داد و گفت: این یادمان ها که تلفیقی از نمادهایی چون رزمنده، قطارو ریل و شهادت است، توسط آقای رضایی طراح بین المللی طراحی می شود و بعد از اتمام در تمام ایستگاه های راه آهن نصب خواهد شد.
مشاور مدیر عامل در امور ایثارگران با یادآوری این نکته که غربی ها تلاش می کنند تا افتخارات ایران، منتشر و جهانی نشود افزود: وقتی ۵۴ هواپیمای دشمن قریب به یک ساعت و نیم شهر اندیمشک و بخصوص محدوده راه آهن این شهر را بمباران و در نتیجه این اقدام ۸۰۰ نفر از مردم این شهر شهید و صد

ها نفر جانباز و مجروح شدند، هیچیک از رسانه های غربی چنین خبری را منتشر نکردند و در جایی ثبت نشد .
وی بسیج بیست میلیونی مردم ایران را حرکتی بی سابقه در دنیا دانست و تصریح کرد: در اربعین زنجیره انسانی که مردم به عشق امام حسین (ع) و خودجوش از مرزها تا حرم حضرت سید الشهدا(ع) تشکیل می دهند بیش از ۲۰ میلیون است و مطمئن باشید که اگر راههای مواصلاتی ما و شهرهای مرزی ایران و عراق ظرفیت مطلوبی را داشتند این رقم به ۵۰ میلیون نفر هم می رسید، اما این موضوع هیچگاه در رسانه های غربی منتشر نشد .
عباس زاده با اشاره به اینکه برخی از کشورها ۷ روز جنگیدند و برای آن تا سالها مانور تبلیغاتی می دهند و با ذره بین در تاریخ خود به دنبال افتخار می گردند تصریح کرد: بایستی در کشور ما یادواره شهید سراسر نشاط و انرژی باشد. وقتی صحبت از شهدا می شود نظر ما توقف در سال های ۶۰ و ۶۱ نیست بلکه از آن ارواح مقدس برای حرکتهای رو و بالنده به جلو مدد می گیریم.
وی با انتقاد از نبود صداقت ، شفافیت و ایثار در جامعه امروز ، به بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام مبنی بر بازگشت به روحیات سالهای ۶۰ و ۶۱ اشاره کرد و گفت: معنی این حرف نبود امکانات نیست بلکه معنای آن دیدن شایستگی و کارآمدی افراد دیگر بخصوص جوانان است.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج راه آهن با تاکید بر اینکه همه موظف هستیم هویت اسلامی نظام را حفظ کنیم، افزود: ایجاد داعش دلایل بسیاری از جمله ایجاد سرزمین سوخته ، نسل کشی مسلمان، فروش سلاح به کشورهای منطقه، حضور طولانی مدت آمریکا در منطقه و تحت الشعاع قرار دادن موضوع اسرائیل و فلسطین دارد و دشمنان تلاش می کنند قرائت جدیدی از اسلام به وجود آوردند که چهره ای خشن و بی منطق است.
وی تاکید کرد: در نظام اسلامی هر کارگزاری در هر پست و مقامی اگر به اسم اسلام کار مردم را راه نیاندازد و تکریم و در نهایت مردم را به اسلام بدبین کند، در سطح نازلی تفکر تکفیری و داعشی دارد.
عباس زاده در پایان از جوانان حاضر در جلسه خواست تا ارتباط خود را با پایگاه بسیج حفظ کننند و علاقه مندی ها، توانمندی ها و تلاشهای خود را در زمینه های علمی و فرهنگی با سیاست ها و ماموریت های کلان راه آهن هماهنگ کنند.
تشکر از اهتمام بسیج راه آهن برای آشنایی نسل جوان با مسائل منطقه
دراین جلسه ناصر شعبانی استاد دانشگاه امام حسین (ع) نیز ضمن تشریح شرایط کشور و اوضاع حساس منطقه از اهتمام بسیج راه آهن برای آشنایی نسل جوان این شرکت با اهداف مقدس نظام تشکر کرد.
همچنین دکتر نعمت حسنی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی و صاحب کرسی در دانشگاه کوبه ژاپن نیز در این جلسه نیز ضمن تشریح جایگاه و خاستگاه شیعه در جهان اسلام در این جلسه به بازگویی اهداف قیام امام حسین (ع) پرداخت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.