شما اینجا هستید
اخبار عمومی » جابجایی بیش از ۱۲ میلیون تن بار و ۷۴۰ هزار نفر طی ۸ ماه در راه آهن هرمزگان

به گزارش خبرنگار ریل نیوز٬ محمد رضا چنگانی در رابطه با عملکرد این اداره کل در حوزه باری تصریح کرد:۴ میلیون ۶۶۰ هزارو ۳۴۱ تن انواع محمولات و مواد معدنی و کالاهای تجاری شامل؛کانتینر و محمولات ترانزیت بوده که از مبادی ایستگاههای گل گهر، معدن گل گهر و بندر شهید رجایی بارگیری شده و به مقاصد مختلف داخلی و خارجی ارسال شده است.

وی ادامه داد: در زمینه تخلیه نیز به میزان ۸ میلیون و ۳۷۳ هزارو ۸۹ تن انواع محمولات و مواد معدنی در سایر خطوط تخلیه این اداره کل شامل؛ پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بارکو)،بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شده است.

چنگانی در خصوص حوزه مسافری نیز گفت:جابجایی مسافران در هشت ماهه سال جاری بوسیله ۱۹۶۶ رام قطار بصورت رفت و برگشت به تعداد ۷۴۰ هزارو ۲۵۵ نفر مسافر از مبادی تهران،اصفهان و مشهد انجام گرفته.

وی افزود: نفر کیلومتر طی شده در این مدت ۷۵۰ میلیونو ۴۴۶ هزارو ۳۵۰ بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴ در صد افزایش را نشان می دهد و در این مدت نیز تعداد ۴۲۱۰ خودرو به مقاصد مختلف حمل گردیده است.

لازم به ذکر است در مدت مذکورعملکرد راه آهن هرمزگان به میزان ۱۳ میلیون و ۳۳ هزارو ۴۳۰ تن کالاو محمولات بوده و موجب رسیدن تن کیلومتر مرزی به میزان ۵ میلیارد ۱۲۷ میلیون و ۸۳۵ هزارو ۸۹۵ تن کیلومتر شده است.
عملکرد بندر شهید رجایی نیز در این مدت ۵ میلیون و ۷۵۵ هزارو ۸۳۲ تن کالا بوده و در زمینه بارگیری کانتینر نیز با حمل ۱۹ هزار و ۲۲۴ (TEU) بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز