شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابجایی مسافران از زنجان به تهران با قطار نوبت صبح مهیا شد

مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب استان زنجان اعلام کرد: جابجایی روزانه زنجانی ها به تهران با قطار نوبت صبح مهیا و ظرفیت برای مسافران در قطار میانه – تهران فراهم شده است.

علی خدایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه قطارهای مسافربری برای شرکت های خصوصی است و راه آهن مالک واگن مسافری نیست.
به گفته وی، با تلاش های انجام شده در اسفند سال گذشته قطار مسافری جوپار را با ۳۲۰ نفر ظرفیت وارد خط ریلی شد و روزانه صبح از زنجان – تهران و بعدازظهر نیز تهران – زنجان مسافران را جابجا می کرد.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب استان زنجان گفت: این قطار مسافری بعد از فعال شدن ۳۳ درصد ظرفیت آن اشغال می شد که برای شرکت آن به صرفه نبود و از این خط خارج شد.
خدایی خاطرنشان کرد: بر اساس پایش های میدانی انجام شده قطار ریل باس وارد خط راه آهن زنجان – تهران شد.
وی ادامه داد: این قطار روزانه صبح از تهران به سمت زنجان مسافر جابجا می کند و بعدازظهر نیز از زنجان به تهران به مسافران خدمات می دهد.
مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب استان زنجان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ضریب اشغال این قطار از ۳۳ درصد به ۸۵ تا ۸۸ درصد افزایش یافته است.
خدایی افزود: روزانه صبح تعداد ۱۲۰ مسافر از زنجان به تهران با قطار جوپار تردد می کردند که با حذف این قطار مسافری، واگنی به قطار نگین میانه – تهران با همیت تعداد ظرفیت اضافه شد.
وی تاکید کرد: این برنامه ریزی و جابجایی بیان شده در راستای عملی کردن اقتصاد مقاومتی و بالا بردن ضریب اشغال قطارها انجام شد.
مدیر کل راه آهن منطقه شمالغرب استان زنجان گفت: در حال حاضر راندمان قطارهای مسافربری در این منطقه افزایش یافته است و هیچ کمبود و مشکلی در جابجایی مسافران وجود ندارد.
خدایی خاطرنشان کرد: در زمان حاضر روزانه ۲۸ رام قطار در منطقه شمالغرب کشور ۶ هزار مسافر را جابجا می کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز