شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابجایی مسافر از طریق راه آهن جنوب شرق ۲۳ درصد رشد داشت

مجید ارجونی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جابجایی مسافر از طریق راه آهن جنوب شرق در مدت مشابه پارسال ۲۷ هزار و ۴۰۱ نفر بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش ۳۹ درصدی تعداد رام قطارهای مسیر زاهدان – اصفهان شاهد افزایش جابجایی مسافر بودیم که نشان از بهره وری قطارهای مسافری این ناحیه دارد.
وی افزود: همچنین در این مدت هزار دستگاه خودرو از طریق ناوگان حمل و نقل ریلی راه آهن جنوب شرق جابه جا شده که نسبت به ۷۲۰ خودرو مدت مشابه سال قبل رشد ۳۹ درصدی داشته است.
مدیرکل راه آهن جنوب شرق کشور بیان کرد: افزایش رضایتمندی مسافران، ترویج سفرهای گروهی و در نتیجه ضریب اشتغال بالای قطارها از عوامل رشد مسافر بوده است.
به گزارش ایرنا راه آهن جنوب شرق کشور با مسیر ریلی زاهدان – تهران به طول هزار و ۶۰۰ کیلومتر در سال ۱۳۹۰ به بهره برداری رسید و ۲ شرکت جوپار و رجاء کار جابجایی مسافران را در حوزه جنوب شرق کشور برعهده دارند.
سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، خاش، ایرانشهر، سراوان، نیکشهر، میرجاوه، قصرقند، فنوج، مهرستان، سیب و سوران، دلگان، سرباز، کنارک و چابهار و ۲ میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۴ نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز