شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابجایی مسافر در خطوط ریلی استان کرمان ۱.۵ درصد افزایش یافت

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایسنا، مجید ارجونی در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر با بیان اینکه این عدد در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته ۱.۵ درصد افزایش داشته است ادامه داد: در این ۹ ماه ۳۸۶ هزار و ۲۸۸ مسافر وارد استان و ۴۰۰ هزار و ۱۰۹ مسافر به سایر استان های کشور سفر کرده اند.

وی با اشاره به قطارهای مسافری کرمان گفت: قطارهای ثابت و روزانه کرمان به مقاصد مشهد و تهران در یک روز سه قطار و در یک روز دو قطار است که به صورت میانگین هر روز دو و نیم قطار از کرمان به مقصد مشهد و تهران و بالعکس در حرکت است. 

ارجونی با اشاره به قطارهای مسافری عبوری در راه آهن کرمان افزود: روزانه قطار عبوری زاهدان به تهران و بالعکس و در هر هفته یکروز قطار زاهدان به اصفهان از جمله قطار های عبوری این اداره کل می باشد.

مدیرکل راه آهن کرمان بیان کرد: در ۹ ماهه امسال نیز پنج هزارو ۴۰۰ دستگاه ماشین با قطار مسافری حمل شده است.

وی همچنین از بارگیری بیش از یک میلیون تن مواد معدنی، کنستانتره و دیگر محموله ها طی ۹ ماهه سال جاری در این اداره کل خبر داد و عنوان کرد: در ۹ ماه گذشته سال جاری، قریب به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن مواد معدنی، گندم، سیمان، کنستانتره و خودرو در این اداره کل تخلیه و بارگیری شده است.

مدیرکل راه آهن کرمان تصریح کرد: طی این مدت، ۱ میلیون و ۸۴ هزار و ۳۶۰  تن سنگ آهن، سیمان، کنستانتره، گندله و زغالسنگ ازکارخانه زغالشویی زرند، فولاد بوتیا، سیریز وجلال آباد به مقاصد اصفهان، بندرعباس و زاهدان بارگیری شد. 

ارجونی بیان کرد: در ۹ ماهه گذشته سال جاری، مقدار ۲۳۹ هزار و ۸۹ تن محموله از قبیل زغالسنگ، کنستانتره، گندم، خودروو دیگر اقلام در این اداره کل تخلیه شده است.

وی افزود: طی ماه های فروردین تا آبان ماه سال جاری، تن کیلومتربار خالص حمل شده با مقدار ۳۸۱ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۴۷۴ است که نسبت به مدت ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۲ درصد رشد داشته است. همچنین میزان تن کیلومتر مبدا – مقصد با مقدار ۷۴۷ میلیون و ۶۸۲ هزارر و ۵۳،  در این اداره کل به ثبت رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن کرمان در ادامه با بیان اینکه با بیان اینکه پروسه تعمیرات مقرره لکوموتیو های سنگین GM تا سطح ۶ ماهه توسط کادر فنی تعمیرات لکوموتیو اداره کل راه آهن کرمان انجام شد اظهار کرد: این پروسه بر اساس خودکفایی پرسنل صورت پذیرفته است به طوری که تمامی این تعمیرات صرفا در سایت های تعمیراتی مشخصی انجام پذیرفته که در حال حاضر توانسته ایم با توجه به زیرساخت ها، امکانات و نیروی انسانی خود راه آهن کرمان این تعمیرات را انجام دهیم.

ارجوانی با بیان اینکه راه آهن کرمان طبق مجوز های گرفته شده از اداره کل نیروی کشش پروسه تعمیرات تا سطح سالیانه لکوموتیو های مانوری راه آهن را اجرایی کرده است اظهار کرد: تاکنون دو دستگاه از این لکوموتیوها تعمیرات سالیانه آنها توسط نیروهای کرمان انجام شده و این توانایی و همت در مجموعه ناوگان اداره کل راه آهن کرمان است که این تعمیرات ادامه یابد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز