شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابجایی ۱ میلیون و ۸۰۳ هزار مسافر در ۹ماهه نخست سال جاری در راه آهن قم

جابجایی ۱ میلیون و ۸۰۳ هزار مسافر در ۹ماهه نخست سال جاری در راه آهن قم

مدیر کل راه آهن قم با اشاره به رشد۲۲/۵ درصدی خروج مسافر در ۹ ماهه نخست سال جاری از طریق ناوگان ریلی گفت: راه آهن قم توانست با جابجایی ۱ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۹۰ نفر در نه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۲/۵ درصد رشد داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن قم محسن اعتماد در این رابطه افزود:در آذر ماه سال جاری، ۹۱ هزار و ۲۴۰ مسافر بوسیله قطار از قم خارج و ۹۳ هزار ۲۳۷ نفر وارد ایستگاه راه آهن قم شده است.

وی با اشاره به اینکه در مقایسه آمار جابجایی مسافر در ۹ ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری را شاهد بودیم، گفت: آمار خروجی مسافر در ۹ ماهه سال۹۷ ، ۸۰۶ هزار و ۳۶۸ نفر بوده که ۲۲/۵ درصد ، و آمار ورودی مسافر در مدت مشابه سال ۹۷ نیز ۷۸۹ هزار و ۷۴۷ نفربوده که ۲۲/۴ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه اظهار داشت : در نه ماهه نخست سال ۹۶ ، ۱ میلیون و ۴۷۱ هزار و ۸۹۵ نفر مسافر از طریق راه آهن قم جابجا شد که این میزان در ۹ ماهه نخست سال جاری به ۱ میلیون و ۸۰۳ هزار و ۹۰ نفر رسیده است.

مدیر کل راه آهن قم با اشاره به اینکه ۱۸ ماه سرپرستی راه آهن غرب نیز برعهده این اداره کل بود افزود: در ۹ ماهه اول سال جاری ۸۹ هزار و ۱۶۳ نفر از ایستگاههای راه آهن غرب خارج و ۸۹ هزار و ۷۳۹ نفر نیز وارد ایستگاههای این اداره کل شده اند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز