شما اینجا هستید
اخبار عمومی » جابجایی ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر مسافر در سال ۹۷ توسط راه آهن قم

مدیر کل راه آهن قم خبر داد ؛
جابجایی ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار نفر مسافر در سال ۹۷ توسط راه آهن قم

مدیر کل راه آهن قم با اشاره به رشد۲۱ درصدی جابجایی مسافر در مجموع دوازده ماهه سال ۹۷ از طریق ناوگان ریلی گفت: راه آهن قم توانست با جابجایی ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار و ۴۳۸ نفر در دوازده ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد داشته باشد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن قم ، محسن اعتمادبا اشاره به اینکه در مقایسه آمار جابجایی مسافر در ۱۲ ماهه سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد چشمگیری را شاهد بودیم،گفت:آمار خروجی مسافر در ۱۲ ماهه سال۹۷ ،یک میلیون ۱۹۰ هزار و ۴۵۱ نفر بوده که ۲۰ درصد،و آمار ورودی مسافر در مجموع ۱۲ ماهه سال ۹۷ نیز ۱ میلیون و ۱۷۳ هزار و ۹۸۷ بوده که ۲۳ درصد رشد داشته است.در حالیکه در سال ۹۶ در همین مدت ورودی و خروجی مسافر مجموعا ۱ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۱۰۴ نفر بوده است .

وی در ادامه با بیان اینکه در بحث قطار های حومه ای نیز شاهد رشد و استقبال خوب مردم شریف قم بودیم افزود: آمار خروجی مسافرین قطارهای حومه ای در ۱۲ ماهه سال ۹۷، ۳۴۹ هزار و ۶۹۳ نفر و خروجی مسافر۳۲۱ هزار و ۸۷۴ نفر بوده است.

مدیر کل راه آهن قم اظهار کرد: درصد مقایسه آمار جابجائی مسافرحومه ای سال۹۷ نسبت به سال۹۶ در خروج مسافر شاهد رشد ۳۱ درصدی و در ورود مسافر رشد ۱۵ درصدی را شاهد هستیم.

لازم به ذکر است ایستگاه راه آهن قم سومین ایستگاه مسافری از لحاظ جابجایی مسافر در بین مناطق راه آهن کشور محسوب می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز