شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابه‌جایی 6.9 میلیون مسافر در ایستگاه راه‌آهن تهران

در 7 ماهه نخست 97 رخ داد:
جابه‌جایی 6.9 میلیون مسافر در ایستگاه راه‌آهن تهران
از ابتدای سال تا پایان مهرماه بیش از 6 میلیون و 923 هزار نفر مسافر در ایستگاه‌های مسافری راه آهن تهران جابه‌جا شدند.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، عابدین هادی نژاد مدیرکل راه آهن تهران با اعلام این خبر گفت: از این تعداد بیش از 3 میلیون و 464 هزار نفر مسافر وارد و تعداد بیش از 3 میلیون و 458 هزار نفر آمار خروجی مسافرین است.
هادی نژاد توضیح داد : در 7 ماه اول سال 97 تعداد 42640 رام قطار تعداد قطارهای اعزامی و وارده به ایستگاه راه آهن تهران است که از این تعداد 21337 رام قطار اعزامی و 21303 رام قطار وارده به ایستگاه راه آهن تهران است.
وی در خصوص قطارهاي محلی گفت: روزانه 42 رام قطار محلی از ایستگاه راه آهن تهران در ساعات مختلف اعزام می‌شود که در محور خراسان روزانه 11 رام قطار، در محور جنوب روزانه 21 رام و در محور قزوین روزانه 8 رام قطار ریل باس از ایستگاه تهران به شهرهای اطراف تهران اعزام می‌شوند؛ که با منظور کردن برگشت این قطارها روزانه 80 رام قطار بصورت رفت و برگشت به شهروندان در شهرهای اطراف تهران خدمات رسانی می‌شود.
وی افزود: به منظور بازدید از جاذبه های گردشگری مسیر ریلی و طبیعت شمال نیز هر هفته قطارهای گردشگری (صبح روزهای پنجشنبه و جمعه) از ایستگاه تهران به مقصد سوادکوه و شیرگاه مسافرین را جا‌به جا می‌کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز