شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جابه جایی مسافر در راه آهن اراک ۴۶ درصد افزایش یافت

قربانی، مدیر کل راه آهن اراک خبر داد :

جابه جایی مسافر در راه آهن اراک ۴۶ درصد افزایش یافت

اراک – ایرنا – مدیرکل راه آهن اراک گفت: جابه جایی مسافر در راه آهن این شهرستان بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است.

«محمد رضا قربانی» روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۱۳۶ هزار و ۴۲۸ مسافر در سه ماه نخست امسال توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور جا به جا شده است.

وی ادامه داد: ۹۱ میلیون و ۶۴ هزار و ۲۱ نفر کیلومتر از ابتدای سال جاری تا کنون توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور جا به جا شده است.

مدیرکل راه آهن خاطرنشان کرد: اراک، شازند، ملایر و کرمانشاه مهمترین ایستگاه‌های مسافری راه آهن این شهرستان است.

قربانی، میزان بارگیری شده در راه آهن اراک را در سه ماه نخست امسال ۲۰۰ هزار و ۹۵۹ تن عنوان کرد و گفت: بار جا به جا شده در راه آهن این شهرستان این مدت ۴۳ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: میزان بار تخلیه شده در راه آهن اراک در این مدت ۲۷ هزار و ۹۰۰ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۱ درصد افزایش یافته است.

مدیرکل راه آهن اراک گفت: مازوت، گندم، مواد شیمیایی و کود شیمیایی از جمله عمده کالاهایی است که در سال ۹۸ توسط راه آهن اراک به نقاط مختلف کشور از جمله بند امام خمینی (ره) و بندر عباس بارگیری شده است.

حوزه راه آهن اراک ۴۲۶ کیلومتر از خطوط ریلی در استان‌های قم، مرکزی و لرستان را شامل می‌شود و ۲۰ ایستگاه را تحت پوشش دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز