شما اینجا هستید
اداره كل راه آهن يزد » جایگاه برتر راه آهن منطقه یزد در حمایت از حقوق مصرف کننده در استان یزد

  جایگاه برتر راه آهن منطقه یزد در حمایت از حقوق مصرف کننده در استان یزد

 

در اولین جشنواره تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان یزد در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و پنجمین دوره تجلیل از بنگاه های اقتصادی استان، اداره کل راه آهن یزد در میان دستگاه های اجرایی برتر استان قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن یزد، در اولین جشنواره تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان یزد در حوزه حمایت از حقوق مصرف کنندگان و پنجمین دوره تجلیل از بنگاه های اقتصادی استان، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار و دیگر مسئولان کشوری و استانی از واحدهای تولیدکننده و دستگاههای اجرایی حامیان حقوق مصرف کنندگان تجلیل شد و اداره کل راه آهن منطقه یزدبه موجب تلاش در جهت اجرای ماده ۶ قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان و حمایت موثر از حقوق ارباب رجوع دریافت کننده خدمت از دستگاه متبوع و کسب رتبه برتر در فرآیند ارزیابی جشنواره، به عنوان یکی از دستگا های اجرایی برتر استان دست یافت و از مهندس سید مصطفی داودی، رییس مرکز هماهنگی امور مناطق و سرپرست اداره کل راه آهن منطقه یزد با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمد.
دکترنوابی ، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برگزاری پنجمین جشنواره تجلیل از حامیان حقوق مصرف کنندگان گفت: استان یزد جزو استان‌های پیشرو در زمینه برگزاری همایش تجلیل از فعالان اقتصادی است واکنون پنجمین همایش را برگزار می‌کند و تلاش بر ترغیب هر چه بیشتر تولیدکنندگان برای شرکت در جشنواره های آتی نیز وجود دارد.
وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۷ و وضعیت روبه رشد کشور در قیاس با توسعه یافتگی کشورهایی مثل کره و ژاپن در صنعت گفت: به دلیل این که تولید کننده و مصرف کننده توانستند ارتباط خوبی بین خود ایجاد کنند ، پیشرفت اقتصادی در این کشورها سرعت بالایی گرفته و این انتظار می رود در داخل کشور نیز تولید کنندگان به مواردی از جمله افزایش کیفیت و بهبود وضعیت بسته‌بندی محصولات توجه بیشتری داشته باشند.
زینی وند، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد تصریح کرد: باید فضای استان یزد را به شیوه‌ای ترسیم کنیم که کارهای خوب و قوی به خوبی در استان مورد حمایت قرار گیرند و به این صورت مدیران ضعیف خودشان خود به خود از چرخه کنار می‌روند.
علمدار، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت یزد هم افزود: در اقتصاد استان یزد ۴۲ درصد از تولید ناخالص داخلی استان مربوط به بخش‌های صنعت و معدن و ساختمان است، ۴۴ درصد مربوط به بخش خدمات و سهمی معادل با ۱۴ درصد مربوط به سایر بخش هاست.
به گفته وی بخش خدمات از دو جنبه متصل به بخش صنعت و تولید است؛ نظام تامین و توزیع بخش تولید از یک جهت موجب تحرک بخش خدمات می‌شود و از جهت دیگر ایجاد درآمد برای حدود نیمی از شاغلین استان در بخش صنعت و معدن، امکان مصرف در بخش خدمات را فراهم می‌آورد.
با اشاره وضعیت بحرانی آب در کشور و مخصوصا فلات مرکزی ایران تصریح کرد: صنعت استان یزد نه تنها تهدیدی برای آب استان نیست، بلکه توسعه آن راه حلی پایدار و باثبات برای رفع این مسئله مهم استان خواهد بود، ضمن آنکه توسعه صنعتی استان طبق حدود و استانداردهای محیط زیست، موجب افزایش ظرفیت اشتغال بخش صنعت و اصلاح ترکیب اشتغال بخش‌های اقتصادی استان، به نفع بهبود مصرف آب می‌شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز