شما اینجا هستید
اخبار عمومی » جزئیاتی از “قطار لذت” رهبر کره شمالی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایسنا،‌ روزنامه دیلی میل نوشته است: کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی قطاری با رنگ استتار نظامی سبز دارد که وزن آن از بابت زرهش به حدی بالا است که برای کشیدنش آن هم با سرعت ۳۷ مایل در ساعت در خط راه آهن کهنه و فرسوده کره شمالی به دو موتور احتیاج است.

زمانی که این قطار بزرگ گرانقیمت چند روز پیش در یک ایستگاه خصوصی مختص به کاخ کیم جونگ اون در نزدیکی شهر ساحلی وونسان پدیدار شد، فورا از سوی ماهواره‌های جاسوسی آمریکا که به دنبال سرنخی درباره زنده بودن وی بودند، رصد شد.

اخیرا اخباری ضد و نقیض درباره احتمال مرگ رهبر کره شمالی که به شکل مفرطی چاق بوده و عادت شدید به سیگار کشیدن داشته منتشر شده است و گمانه زنی شده که مرگ وی بعد از یک عمل جراحی قلب رخ داده است.

با این حال به گزارش دیلی میل،‌ قطار مخصوص رهبر کره شمالی که از آن به عنوان “قطار لذت” یاد شده، انواع و اقسام امکانات و خدمات را در اختیار او و نزدیکانش قرار می‌داده است: “این قطار که بالغ بر ۲۰ واگن یا بیشتر از آن داشته، یک سالن با مبلمان چرمی صورتی رنگ، یک اتاق کنفرانس مدرن و تماما سفید، یک دفتر مجهز به تلویزیون ماهواره‌ای و یک آشپزخانه با قابلیت پخت بهترین غذاها را دارد. خرچنگ تازه، مشروبات الکلی گرانقیمت و خدمتکاران زن جذاب در این قطار در اختیار رهبر کره شمالی قرار گرفته‌اند.”

بر اساس این گزارش گمان برده می‌شود کیم جونگ اون که با یک خواننده شش سال از خودش کوچکتر ازدواج کرده، سنت پدرش کیم جونگ ایل را در استفاده از خدمات جنسی به اصلاح “گُردان لذت” احیا کرده است: دختران جوانی که به رهبر کره شمالی و افرادش خدمات جنسی و سرگرمی ارائه می‌دهند.

دیلی میل که اشاره‌ای به منبع این اطلاعات نکرده، افزوده است: رهبر عالی کره شمالی با پلکانی دارای فرش قرمز سوار این قطار محبوبش می‌شود. بعد از سر زدن به مک‌بوک‌های اپل خود و شاید امضای یکی دو تا حکم اعدام، او به سراغ صرف ناهار با ظروف نقره می‌رود. چندین بطری مشروب گرانقیمت نیز در اختیار وی قرار می‌گیرند. خاندان بی رحم کیم سالها ناظر بر وجود گرسنگی در میان مردم کره شمالی که به قیمت جان باختن میلیون‌ها نفر تمام شده و اداره شبکه‌ای از اردوگاه‌های کار اجباری بوده‌اند. رهبر با شکوه آنها در این میان به سراغ نوشیدنی‌ها و پنیر سوئیسی ‌می‌رود؛ میراث دوران تحصیل او در کشور سوئیس به عنوان یکی از فرزندان کارمندان سفارت کره شمالی.

این قطار همچنین می‌تواند مرسدس‌های زرهی کیم جونگ اون را که گاهی با یک خودروی زرهی حامل حمام متحرک شخصی او همراه هستند، حمل کند. کیم جونگ اون ۳۶ ساله بر خلاف استالین و پدر خودش که از پرواز کردن میترسیدند در زمانهای لازم با هواپیمای شخصی خود که یک هواپیمای ایلوشین ۶۲ است و لقب “چامائه-۱” (نوعی نژاد از شاهین) را دارد، سفر می‌کند.

حتی تصاویری از حضور وی پشت دستگاه کنترل یک هواپیمای سبک نیز منتشر شده است.

کیم جونگ اون از قطارش برای سفر به روسیه، چین و ویتنام و همچنین شبکه کاخ‌ها و مراکز فرماندهی خود که برخی از آنها زیرزمین هستند، استفاده کرده است. کیم در طول سفرهای طولانی خود همچنین از تدابیر امنیتی مختلفی نیز بهره مند است. همه خطوط از هر گونه ترافیکی پاکسازی می‌شوند و اطلاعات درباره مقاصد قطار او نیز تنها محدود به تعداد کمی از مقامها می‌شوند.

دو قطار حفاظتی مملو از محافظان یکی در جلو و دیگری در پشت سر تضمین می‌کنند که مسیر امن و خالی باشد. هلی‌کوپترها در ضمن حرکت قطار در مسیری که دارای ۲۰ ایستگاه قطار خصوصی است، از بالا نظارت دارند و پوشش می‌دهند.

البته در زمانهای اضطراری این قطارها ممکن است یک فریب باشند و رهبر کره شمالی در آن زمانها به سراغ راه‌های عادی‌تر حمل و نقل به منظور فرار از هر گونه تلاش برای ترور یا حمله نظامی برود.

قبلا گزارش شده که رهبر کره شمالی یک بار در مسیر سفرش از خاک چین به منظور دیدار با دونالد ترامپ در پایتخت ویتنام جایی برای کشیدن سیگار توقف کرده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز