شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جلسه در خصوص ارسال حداکثری محصولات سایپا از طریق خطوط ریلی به انبارمنطقه ای ایستگاه راه اهن شیراز و توزیع در جنوب کشور

جلسه در خصوص ارسال حداکثری محصولات سایپا از طریق خطوط ریلی به انبارمنطقه ای ایستگاه راه اهن شیراز و توزیع در جنوب کشور

در خصوص ارسال حداکثری محصولات سایپا از طریق خطوط ریلی به انبار منطقه ای ایستگاه راه اهن شیراز و توزیع در جنوب کشور، جلسه ای باحضور استاندارفارس، مدیرعامل شرکت سایپا و مدیرکل راه آهن فارس برگزار شد.

همزمان با برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی اتومبیل در استان فارس، جلسه ای با حضور استاندار محترم فارس و هیئت همراه، مدیرعامل شرکت خودروسازی سایپا و مدیر کل راه آهن فارس در محل دائمی نمایشگاه بین المللی فارس در خصوص ارسال حداکثری محصولات شرکت خودروسازی سایپا به انبار منطقه ای ایستگاه راه آهن شیراز از طریق خطوط ریلی برگزار شد.

در ابتدای جلسه مهندس ولدی مدیر کل راه اهن فارس با ارائه گزارشی از نحوه جذب سرمایه گذاری و حمایت هیئت مدیره محترم راه آهن در خصوص واگذاری زمین به شرکت سرمایه گذار، به حمل ۳۱۴ دستگاه واگن حمل خودرو در سال گذشته و ۱۴۸ دستگاه در ۳ ماهه نخست سال جاری اشاره نمودند.

در ادامه مهندس تبادار استاندار فارس ضمن اشاره به طرح سایت منطقه ای سایپا در ایستگاه راه آهن شیراز با بیان اینکه سرمایه گذاری باعث رونق اقتصادی و اشتغال زایی می شود تأکید داشتند که حمل و نقل محصولات شرکت سایپا از طریق خطوط ریلی انجام شود.

استاندار فارس با بیان اینکه سیستم حمل و نقل ریلی بعنوان حمل و نقل ایمن،عمده و مقرون به صرفه در استان فارس فعال است اظهار داشت: ایجاد انبار منطقه ای شرکت سایپا در ایستگاه راه آهن شیراز که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است بستری مناسب جهت توزیع خودروهای آن شرکت به منطقه جنوب کشور را فراهم آورده است و انتظار می رود که انتقال ۵۰ درصدی این محصولات به ایستگاه راه آهن شیراز نیز از طریق سیستم حمل و نقل ریلی صورت پذیرد.

در ادامه این جلسه مهندس جهرودی مدیر عامل محترم شرکت سایپا ضمن تقدیر از سیستم حمل و نقل ریلی بیان کرد: در وقایع اخیر جاده ای، به کمک سیستم حمل و نقل ریلی توانستیم محصولات، کانتینرها و قطعات مورد نیاز این شرکت را در حجم انبوه و بدون وقفه جابجا کنیم لذا نگاه ویژه ای به این سیستم حمل و نقلی داریم و شرکت سایپا لجستیک نیز یکی از سیستم های حمل و نقلی است که در این زمینه فعالیت می کند.

وی با اشاره به وضعیت فعلی بازار خودرو و پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه گفت: در حال حاضر امکان انبار خودرو در سایتهای منطقه ای به حداقل زمان ممکن رسیده است اما با نگاه ویژه ای که به حمل و نقل ریلی داریم تلاش می کنیم که توصیه های استاندارمحترم فارس محقق شود و محصولاتمان را برای توزیع در منطقه جنوب کشور از طریق خطوط ریلی به هاب منطقه ای ایستگاه راه آهن شیراز منتقل کنیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز