شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جلسه هم اندیشی و تعامل فی مابین راه آهن، بنادر و کشتیرانی هرمزگان

به گزارش ریل نیوز به نقل از روابط عمومی هرمزگان، آقای عفیفی پور مدیرکل بنادر و کشتیرانی استان هرمزگان در دیدار با آقای چنگانی مدیرکل راه آهن، گفت: ضمن مثبت و همسو خواندن روابط فی مابین، اظهار نمودند برنامه ریزی برای تبادل اطلاعات و دیتا بیس(بانک اطلاعات) جهت دسترسی،گمرک،بنادر و کشتیرانی و راه آهن به اطلاعات سیر قطارها برای ایجاد ماتیفیست ریلی که موجب سرعت بخشیدن به حمل و نقل ریلی خواهد شد و با تعامل بیشتر بنادر و کشتیرانی و پیگیری راه آهن در حوزه های مختلف مخصوصا حوزه بازار یابی و تعاملات با صاحبان کالا می توان از این ظرفیت استفاده کند.
عفیفی افزود:بندر شهید رجایی ظرفیت خوبی در زمینه بارگیری،محمولات مستقیم از کشتی به واگن را دارد و این خود می توان باعث افزایش سهم ریلی شود.
در این نشست آقای چنگانی مدیرکل راه آهن هرمزگان نیز افزودند: باتوجه به اینکه شبکه حمل و نقل ریلی یکی از ایمن ترین، سریعترین،دوستار محیط زیست و با صرف جویی در سوخت و بصرف بودن نسبت به سایر شغول حمل و نقلی، متمایز می کند پس با ید به سمت جذب بارهای جدید باشیم.
آقای چنگانی افزود:از آنجایکه اداره کل راه آهن هرمزگان از پتانسیل خوبی در افزایش سیر قطارها برخوردار است پس با بالابردن سرعت بازرگانی با رعایت مسائل ایمنی و اجرای نمودن بهتر قطارهای برنامه ای و مستقیم می توانیم انتظارات صاحبان کالا را فراهم نمایم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز