شما اینجا هستید
اخبار نواحی » جهت اشاعه فرهنگ ایمنی در راه آهن موافقتنامه مشترک میان راه آهن جنوب شرق و آموزش و پرورش مهم و ضروری است

مدیرکل راه آهن جنوب شرق گفت: در راستای تاکید مدیر عامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اشاعه فرهنگ ایمنی و در راستای کاهش تصادفات و حوادث ریلی بخصوص فرهنگ سازی در میان دانش اموزان حاشیه خطوط ریلی اولویت موافقتنامه مشترک میان راه آهن جنوب شرق و آموزش و پرورش مهم و ضروری است.
به گزارش ریل نیوز، مجید ارجونی بعد از ظهر امروز /یکشنبه/ در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان که در دفتر ایشان برگزار شد، اظهار داشت: سخنرانی در مدارس ، برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقات مربوط به راه آهن مانند نقاشی، کاریکاتور، جشنواره عکس در میان دانش آموزان می تواند در امر اشاعه ایمنی موثر باشد.
وی با اشاره به مزایای راه آهن از جمله رفاه و آسایش ‘ قیمت مناسب سفر ‘ کاهش آلودگی های صوتی و محیط زیست و ایمنی بالا ی قطار و همچنین مصرف پایین سوخت ناوگان حمل و نقل ریلی نسبت به جاده بیان کرد: از سفرها و اردوهای دانش آموزی با قطار استقبال خواهیم کرد .
وی با اشاره به اینکه طول خط ترمز لکوموتیو از لحظه مشاهده جسم یا فردی روی خطوط ریلی ۱۰۰۰ متر است، ادامه داد: با عنایت به تکمیل راه اهن چابهار- زاهدان و فرهنگسازی در این راستا باید به اشاعه فرهنگ ایمنی در میان حاشیه نشینان بالاخص مناطقی که در محل تردد دانش آموزان است توجه شود.
علیرضا نخعی در این دیدار از اقدام راه آهن مبنی بر اشاعه فرهنگ ایمنی در میان دانش آموزان و تمامی آحاد جامعه استقبال و قدردانی کرد.
وی تغییر رفتار در دانش اموزان و جلب توجه به مقوله ایمنی به خصوص در حاشیه خطوط ریلی از جمله جلوگیری از سنگ پرانی، رعایت حریم خطوط و… را یک فرایند دانست که باید جهت رسیدن به آن با یک برنامه ریزی صحیح پیش رفت.
وی با اشاره به حادثه جاده ای تلخ دانش اموزی داراب و لزوم افزایش سفرهای ریلی، گفت: مسئولیت ما این هست که اهمیت ایمنی و خدمات حمل و نقل ریلی را به دانش اموزان و خانواده ها اطلاع دهیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از کارشناسان راه آهن جنوب شرق تقاضا دارم در جلسات و مدارس پیرامون مقوله ایمنی ایراد سخن کنند.
وی با تاکید به آرامش سفر با قطار و استرس رانندگی در جاده، اذعان داشت: تربیت فقط به عهده آموزش پرورش نیست و سایر ارگانها هم باید ورود کنند، اموزش پرورش بستر تربیت است و همه در این راستا کمک کنتد.
وی جهت دریافت اطلاعات از راه اهن و ترجمه به زبان دانش آموزان اعلام آمادگی کرد.
وی ضمن تشکر از راه آهن جهت پیش بینی موارد خطوط ریلی چابهار، ادامه داد:رسالت آموزش پرورش آشنایی دانش آموزان با زندگی نوین و صنعت نوین است.
نخعی با اشاره به ظرفیت بالای تقاضای خانواده ها شامل ۷۶۰ هزار دانش اموزش و ۴۰ هزار معلم و شیفت دادن سفرهای انها به راه اهن و لزوم انعقاد تفاهم نامه ، تاکید کرد: در این گونه سفرها امکان فرهنگسازی ایمنی ریلی افزایش می یابد.
وی از خدمات جاری راه اهن مانند حمل خودرو توشه با قطارها تشکر کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز