شما اینجا هستید
اخبار نواحی » حاشیه میدان راه آهن نوسازی می‌شود

به گزارش ریل نیوز به نقل از فارس، محمد علی شاه حسینی، درباره پروژه‌های سازمان نوسازی شهر تهران در بافت فرسوده محله‌های مرکزی شهر تهران اظهارداشت: این موضوع با هدف بهسازی بافت فرسوده، بهبود فضای بی دفاع شهری وتوسعه عمرانی حاشیه میدان راه آهن آغاز شد.

وی گفت: با توجه به انعقاد تفاهم نامه بین سازمان نوسازی شهر تهران و شهرداری منطقه ۱۱ باتوجه به وجود بافت‌های فرسوده در محدوده این منطقه و نظر به سیاست های شهردار تهران مبنی بر بازآفرینی و بهسازی بافت‌های فرسوده و بی‌دفاع شهری، پروژه احداث پاتوق سیمین در محله انبار نفت با مساحتی بیش از ۱۳۰۰ مترمربع در خیابان شهید ایروانی کوچه نور قربانی در دست احداث است.

شاه حسینی افزود: شهرداری منطقه۱۱ پس از تملک ۲ ملک قدیمی و آزادسازی و تبدیل آن به فضای سبز، علاوه بر احداث فضای سبز اقدام به نوسازی انهار و آسفالت کوچه‌ها، احداث پیاده راه و پاتوق محله کرده است.

وی عنوان کرد: این پروژه که پاتوق محله سیمین نامگذاری شده است؛ شامل فضای سبز، محل نشیمن شهروندان، آبخوری، نیمکت، میز شطرنج و تنیس روی میز است که پس از بهره برداری محلی برای استفاده هر چه بیشتر اهالی محله انبار نفت خواهد بود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ همچنین در خصوص احداث پاتوق محله سوزنبان اظهار کرد: در ادامه همکاری بین سازمان نوسازی و شهرداری منطقه۱۱ پروژه احداث پاتوق محله سوزنبان در محله راه آهن نیز در دست ساخت است.

به گفته شاه حسینی پس از پروژه بازپیرایی میدان راه آهن در سال گذشته توسط منطقه که به عنوان نخستین مبادی ورودی ریلی شهر تهران دیگر هموطنان را از سایر شهرها وارد شهر تهران می‌کند؛ بازپیرایی و بهسازی معابر حاشیه‌ای میدان راه آهن نیز حائز اهمیت بسیار است که در این راستا پروژه سوزنبان با مساحتی بیش از ۳هزار مترمربع در شمال شرقی میدان راه آهن و در انتهای کوچه‌های تورج و محمد بیگی قرار گرفته است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه ۱۱ خاطر نشان کرد: هدف اصلی احداث این پروژه توسعه عمرانی حاشیه میدان راه آهن به لحاظ وجود هتل‌ها و مسافرخانه ها و تردد مسافرین متعدد و برخورداری از ظرفیت زیست شبانه و برطرف کردن معضلات اجتماعی موجود دراین محدوده بوده است.

وی بیان داشت: این پروژه ها با کمک سازمان نوسازی تا پایان سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز