شما اینجا هستید
اخبار عمومی » حرکت قطارها در مسیر خرمشهر – تهران برای ۴۸ ساعت متوقف شد

حرکت قطارها در مسیر خرمشهر – تهران برای ۴۸ ساعت متوقف شد

آبادان – ایرنا – معاون مدیر کل راه آهن جنوب و مدیر پایانه راه آهن خرمشهر گفت: به دلیل از سرگیری عملیات بازسازی راه آهن مسیر تهران – خرمشهر در ناحیه لرستان حرکت قطارهای مسافری و باری در این مسیر در روزهای یکشنبه و دوشنبه متوقف می شود.

غلامحسین فارسیان شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در ناحیه لرستان حد فاصل ایستگاه دورود به قارون به دلیل بازسازی خط ریلی حرکت قطارهای باری و مسافری طبق برنامه زمان بندی از روز یکشنبه متوقف شد.
وی گفت: در ایام اربعین حسینی به دلیل تردد زائران عتبات عالیات از طریق راه آهن درخواست توقف عملیات بازسازی داده شد تا زائران از خدمات راه آهن استفاده کنند.
فارسیان در ادامه گفت: فعالیت قطار ریل باس خرمشهر – شلمچه که برای جابجایی زائران اربعین راه اندازی شده بود ساعت ۲۴ امشب به پایان رسید.
فارسیان شمار جابجایی روزانه زائران با قطار ریل باس خرمشهر – شلمچه را ۱۲ هزار نفر در ایام اربعین بیان کرد و گفت: قطار ریل باس خرمشهر – شلمچه از ۲۸ مهرماه تا ۱۲ آبان به صورت شبانه روزی زائران را از مرز شلمچه تا خرمشهر و بالعکس جا به جا نمود.
وی گفت: روز شنبه یک رام قطار خرمشهر – مشهد و پنج رام قطار خرمشهر – تهران کار جا به جایی زائران اربعین را از خرمشهر انجام دادند. 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز