شما اینجا هستید
اخبار عمومی » حضور ۲۵ کشور در کنفرانس بین المللی ایستگاه‌های آینده

به گزارش ریل نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، سعید رسولی در نشست خبری کنفرانس بین المللی ایستگاه‌های آینده، اظهار کرد:‌ راه آهن جمهوری اسلامی ایران در روزهای ۲۰ تا ۲۲ آبان‌ماه نشست جهانی ایستگاه‌های آینده را با همکاری UIC (اتحادیه بین المللی راه آهن ها) برای اولین بار در آسیا برگزار می‌کند.

 وی ادامه داد: خوشالیم هم راستا با سیاست‌های راه آهن برای توسعه ایستگاه‌ها و بهبود و ارتقا کیفیت ایستگاه‌ها در ایران برگزار کننده این کنفرانس هستیم.

وی با بیان این‌که خوشبختانه برای دبیرخانه این نشست مجموعا ۱۱۲ مقاله ارسال شده است، افزود: از این تعداد ۵۰ مقاله پذیرفته شده و ۲۵ مقاله توسط محققان کشورهای خارجی ارسال شده است.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور ۴ دانشگاه خارجی و داخلی مطرح خارجی در کنفرانس هفتم،‌گفت: در مجموع ۲۵ کشور در کنفرانس امسال حضور خواهند داشت.

رسولی بیان کرد: ایستگاه‌ها نباید فقط محلی برای سوار و پیاده کردن مسافر باشند بلکه می‌توان از آنها به عنوان یکی از ارکان مهم شهری استفاده کرد. در این راستا در کنفرانس‌های اینچنینی دستاوردهای مربوطه مورد بحثو بررسی قرار می‌گیرد.

وی بهره وری ایستگاه‌ها،‌ قابلیت دسترسی خطوط، خدمات ایستگاه‌ها، تعامل بین ایستگاه‌ها و شهرها، طراحی ایستگاه، فناوری هوشمند در ایستگاه‌های قطار و… را از محورهای هفتمین کنفرانس بین المللی ایستگاه‌های آینده اعلام کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز