شما اینجا هستید
اخبار عمومی » حمل و نقل ریلی یکی از ضروریات استان گیلان

به گزارش ریل نیوز به نقل از روابط عمومی راه آهن شمال ۲، جبار کوچکی نژاد صبح امروز در نشست مشترک با سرپرست اداره کل راه آهن شمال ۲ اظهار داشت: پیگیری های راه آهن موجب افزایش سرعت روند پیشرفت پروژه های زیربنایی در زمینه حمل نقل ریلی می شود.
وی افزود: نمایندگان استان گیلان نیز در این زمینه همگام و همراه مجموعه راه آهن خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه توسعه راه آهن در استان گیلان باعث پیشرفت استان می‌شود، بیان کرد: امیدوارم با رفع تحریم ها روند پیشرفت پروژه های زیربنایی حوزه حمل و نقل سرعت بگیرد.
نماینده مردم شریف رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: منابع اعتباری خوبی در حوزه ریلی تعیین شده است.
وی تاکید کرد: ترافیک شدید معابر شهری رشت یکی از مشکلات و معضلات این شهر است.
غلامحسین ولدی در این جلسه اظهار کرد: مصرف سوخت مد حمل و نقل ریلی نسبت به حمل و نقل جاده ای یک هفتم است که این مهم می تواند در رشد اقتصادی، کاهش تصادفات جاده ای و آلاینده های زیست محیطی نقش مهمی ایفا کند.
وی به استقبال خوب مردم از قطار های مسافری اداره کل راه آهن شمال ۲ اشاره کرد و گفت: قطار مسافری رشت به تهران همه روزه و قطار رشت به مشهد به صورت یک روز در میان به صورت رفت و برگشت در مسیر های مذکور تردد می کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه ضریب اشغال بیش از ۱۰۰ درصدی قطارهای مسافری راه آهن شمال ۲ نشان از تقاضای مردم دارد، تصریح کرد: تقاضای زیاد باعث افزایش کیفی و کمی خدمات و امکانات می شود.
سرپرست اداره کل راه آهن شمال ۲ خاطرنشان کرد: در نظر داریم با بازاریابی درست و شناخت کافی امکان افزایش تعداد قطارهای مسافری را فراهم کنیم.
وی تاکید کرد: با اتمام پروژه راه آهن رشت به آستارا و رشت به انزلی و به تبع آن تکمیل کریدور شمال _ جنوب تاثیرگذاری راه آهن در حوزه حمل و نقل و ترانزیت افزایش می یابد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز