شما اینجا هستید
اخبار عمومی » خاطره زیبای یه فیلم ساز از راه آهن / تولد یک راه آهنی

ابوالفضل جلیلی در صفحه اینستاگرامش از خاطراتش از راه آهن نوشت؛

خاطره زیبای یه فیلم ساز از راه آهن / تولد یک راه آهنی

عشق من به راه آهن از دوران کودکی آغاز شد، از زمانی که قطار تهران -مشهد ارج و قربی داشت.
نماد حضرت رضا علیه السلام بود .
و بعدها قطار تهران -اهواز ، که نماد عشق شد …
بگذریم – دلم می خواست رئیس قطار مسافربری تهران-اهواز بشم . کت و شلوار سرمه ای با پیرهن خاکستری مخصوص راه آهن بپوشم ، کراوات قرمز بزنم ، شب که شد در کوپه ها رو بصدا دربیارم و بلیط مسافرای سرخوش و شاد رو چک کنم ، گاهی هم به مسافرا با نگاهی محبت آمیز بگم، سفر خوشی رو براتون آرزو میکنم _ اما نشد .
شدم فیلمساز، از همون اول که دوربین بدست گرفتم توی تمام فیلم هام قطار نقش مکمل رو بازی کرد .
روابط عمومی راه آهن برام حائز اهمیت بود، از زمانی که مهندس صدیق پور عزیز که نزدیک به سه دهه مدیر روابط عمومی بود تا همین حالا که مهندس سکری بزرگوار و همکاران خوبش سکاندار این مسئولیت اند، همیشه برام مهم بود کارمندای راه آهن بخصوص روابط عمومی شیک باشن، خوشگل باشن و کاردان، که صد البته هستند .
امسال در طول فیلمبرداری آخرین فیلمم که در یکی از ایستگاه های راه آهن کار میکردیم بچه های راه آهن خیلی بمن کمک کردند از جمله یکی از همکاران فنی که هم اهل معرفت بود و هم غزل ، و هم اینکه بازی قشنگی در بخشی از فیلم برام کرد . اما مهمترین خصیصه ای که داشت و منو شیفته خودش کرد ، عشق وافری بود که به خانواده ش داشت و انتظاری که برای آمدن نوزادش .
من اصولا کمتر از دوستانم به اونها زنگ میزنم اما دیروز یه دفه دلم هوای این دوست شاعر راه آهنی را کرد و زنگ زدم و اولین سوالی که کردم این بود که ، بلاخره این مسافر کوچولو به دنیای ما وارد شد یا هنوز در راهه ؟
که با خوشحالی وصف ناپذیری گفت . همین الان من در بیمارستانم و ساعاتی قبل فرزندم متولد شد ?.
_نمیدونم این نوزاد عزیز پسره یا دختره یا حتی اسمش چیه .
فقط میدونم که یه موجود پاک و زیبا به جمع خانواده بزرگ راه آهن اضافه شد .
دلم میخواد فردا هر قطاری که از اون ایستگاه رد میشه یه بوق ممتد بعنوان تبریک برای.. علی فولادوند ،، عزیز بزنه بعنوان نمادی از تبریک بخاطر بسلامت رسیدن این مسافر کوچک

ص

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز