شما اینجا هستید
اخبار عمومی » خط ریلی بارگیری نفت کوره در اراک راه‌اندازی شد

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، سعید جمشیدی افزود:  این خط جدید از ابتدای هفته جاری امکان حمل نفت کوره سولفور تولیدی شرکت پالایشگاه امام خمینی(ره) شازند را از طریق واگن‌های مخزن‌دار راه‌آهن فراهم کرده است.

وی هزینه تمام شده این طرح را چهار میلیارد ریال عنوان کرد و ادامه داد: تمامی مراحل طراحی و راه‌اندازی این طرح  از سوی کارشناسان  شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی انجام شده است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی اظهار داشت:  اضافه کردن خط جدیدلوله هشت و ۱۲ اینچ به طول ۷۰ متر و نصب اتصالات مربوطه، تعریض کانال‌ها، برشکاری، جوشکاری، رنگ‌آمیزی، ریسه نمودن لوله‌ها در کانال پمپ شید، ساخت ساپورت و اضافه نمودن ۲ الکتروپمپ ۵۵ کیلوواتی از جمله اقدامات انجام شده برای اجرا  این طرح است.

جمشیدی بیان کرد: این طرح با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب بر ساعت قدرت بارگیری حداقل ۴۲ واگن مخزن‌دار و ۳۰ دستگاه نفتکش جاده پیما معادل سه میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر در روز را دارد.

وی اضافه کرد: کاهش چشمگیر هزینه‌های حمل و نقل و بالا بردن ضریب اطمینان انتقال فراورده‌های نفتی از مهمترین مزایای این طرح است.

بیش از ۸۰۰ نفتکش در شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه استان مرکزی فعالیت می‌کنند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز