شما اینجا هستید
اخبار عمومی » خط ریلی جنوب کشور تکمیل می‌شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از نسیم‌آنلاین، محمد اسلامی چهارشنبه‌شب در سفر به شهرستان عسلویه در نشست با مدیران استان بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر تلاش‌های خوبی برای تأمین مسکن موردنیاز مردم صورت‌گرفته است که باید تلاش شود این واحدها با سرعت و کیفیت بیشتری تکمیل و در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: از سال‌ها پیش وزارت نفت پیگیر واگذاری فرودگاه‌ها به وزارت راه بود ولی وزارت راه و شهرسازی این موضوع را نپذیرفته بود که طی یک سال گذشته شرکت فرودگاه‌ها را متقاعد به پذیرش این کار کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا نقل‌وانتقال فرودگاه‌ها از وزارت نفت به وزارت راه و شهرسازی انجام شد و امیدواریم شاهد ساماندهی بهتر و بیشتر این فرودگاه‌ها باشیم.

وی در مورد فرودگاه جدید بوشهر نیز بیان کرد: امیدواریم احداث و بهره‌برداری از این فرودگاه گام مؤثرتری برای پیشبرد برنامه‌های توسعه حمل‌ونقل استان بوشهر باشد.

اسلامی از افزایش اعتماد مردم به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی خبر داد و اضافه کرد: اعتمادی که مردم به‌پیش بینی‌های این سازمان دارند بیشتر شده و هیچ غافل‌گیری در گزارش‌های این سازمان در خصوص آب‌وهوا نداشته‌ایم.

وی پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز را یکی از پروژه‌های مهم کشور دانست و افزود: استفاده از فرصت بازار سرمایه و تأمین مالی پروژه زیرساختی از جمله پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز در دستور کار است که تکمیل آن می‌تواند اثرات مهمی داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: توسعه خط ریلی از اهمیت زیادی برخوردار است و برنامه و تلاش ما بر این است که با سرمایه‌گذاری مناسب شبکه ریلی کشور در نوار ساحلی جنوب به سرانجام برسد و مورداستفاده قرار گیرد.

اسلامی با اشاره به اقدامات فنی و عمرانی بنیاد مسکن استان بوشهر تصریح کرد: اقدامات شایسته و امیدآفرین بنیاد مسکن در سطح استان بوشهر شایسته تقدیر است.

وی در خصوص پروژه اقدام ملی مسکن در استان بوشهر نیز گفت: اقدامات بسیار خوبی از سوی اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان صورت پذیرفته که باید سرعت بیشتری پیدا کند تا مراسم تحویل واحدهای مسکونی باکیفیت به مردم را هرچه زودتر بگیریم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز