شما اینجا هستید
بین المللی » در این ایستگاههای قطار به تاریخ سفر کنید  

به گزارش ریل نیوز ، شاید خیلی از مسافران سفر با قطار و خرید بلیط قطار را به روش های دیگر سفر ترجیح دهند. شاید هم قطار آنها را به یاد خاطرات زیبا و قدیمی می اندازد و شیرینی سفر را برایشان دو چندان می کند. در داستانها و فیلم ها ایستگاههای قطار یکی از رمانتیک ترین مکان های دنیاست. مکانی که وعده گاه خیلی از دیدارها می شود و خیلی از وداع ها و بدرودها.

 

ایستگاههای قطار مانند فرودگاهها، محلی برای انتظار و صف های طولانی نیستند و مسافران به محض در دست داشتن بلیط قطار و رسیدن قطار به ایستگاه، سوار بر قطار شده و می روند. اما برخی از ایستگاههای راه آهن در دنیا خود تبدیل به مکانی برای گردشگری می شوند. این ایستگاهها به قدری زیبا و تاریخی هستند که مانند یک بنای باستانی باشکوه مسافران را به تماشا فرا می خوانند. اگر تمایل دارید با زیباترین ایستگاههای قطار دنیا آشنا شوید، در این مقاله همراه ما باشید.

 

ایستگاه قطار لیون Gare De Lyon پاریس

این ایستگاه قطار، دارای نمایی باشکوه از ساختمانهای قرون وسطی می باشد. در بیرون ساختمان ساعت بزرگی، زمان را به خوبی نشان می دهد. نمای سنگی با سقفی از آهن و شیشه با هنر هرچه تمامتر زیبایی و هنر را به رخ تماشاگران می کشد.

یکی از رستوران های معروف این ایستگاه میزبان شخصیت های مشهور بوده است. با ورود به این ایستگاه می تواند ساعتها سرگرم شوید و به تماشای ساختمان بپردازید یا در رستوران ایستگاه غذا سفارش دهید. این ایستگاه ترمینال پاریس به مارسی می باشد و به مسیرهای جنوب فرانسه، ایتالیا، آلمان و سوئیس منتهی می شود.

 

در این ایستگاههای قطار به تاریخ سفر کنید

ایستگاه قطار مرکزی آنتورپ بلژیک

در ابتدای قرن بیستم میلادی، شاه لِئوپولد دوم دستور ساخت ایستگاه قطار آنتورپ را صادر کرد. سقف بلند و باشکوه ساخته شده از سنگ های مرمر، معماری زیبای سبک باروک را به خوبی نشان می دهد. بیش از ۲۰ نوع سنگ مرمر سنگ در این ساختمان با شکوه به کاررفته و ساعت قدیمی بزرگی زیر سقف زمان را به مسافران و رهگذران نمایش می دهد.

با ورود به ایستگاه آنتورپ می توان به قطارهای شهری و سریع السیر تالیس دسترسی داشت. این قطارها آمستردام را به پاریس و لیل متصل می کند.

 

ایستگاه قطار مرکزی آمستردام

در سال ۱۸۸۹ یکی از زیباترین ایستگاه های راه آهن دنیا در شهر آمستردام ساخته شد. برای ساخت این ایستگاه سه جزیره مصنوعی بنا شد و ۸۶۰۰ ستون چوبی به کار رفت. این بنا با نمای آجری زیبا و فریبنده خود تبدیل به یک بنای تاریخی و دیدنی با معماری هلندی به سبک رنسانس جدید می باشد.

 

ایستگاه قطار سی.ام.اف، موزامبیک

ایستگاه قطار مجلل ماپوتو؛ پایتخت موزامبیک؛ بنایی دیدنی و مجلل از دوران استعمار پرتغالی ها است.  ساختمان سفید و سبز رنگ و با گنبد میانی می باشد که بسیار شبیه آثار گوستاو ایفل است.

در این ایستگاه می توانید لکوموتیوهای قدیمی بخار را تماشا کرد. نیمکت های چوبی و لوکوموتیو های قدیمی مسافران را به یاد قرنها پیش انداخته و حس نوستالژی زیبایی را برایشان تداعی می کند.

 

چاتراپاتی شیواجی، بمبئی

این ایستگاه قطار تاریخی و قدیمی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و نماد اعتبار بمبئی شناخته می شود.

ایستگاه شیواجی را فردریک استیونس معمار مشهور بریتانیایی، به افتخار ملکه ویکتوریا طی ۱۰ سال ساخته و در سال ۱۸۸۸ ساخت آن را به پایان برد.

در معماری این بنا ترکیبی از سبک شرقی و غربی تلفیق شده و فرهنگ هندی به خوبی در آن مشاهده می شود. روزانه ۳ میلیون مسافر از این ایستگاه جابجا می شوند.

 

در این ایستگاههای قطار به تاریخ سفر کنید

 

ایستگاه قطار  Sirkeci، استانبول

یکی دیگر از شاهکارهای معماری و هنر را می توانید در ایستگاه راه آهن استانبول مشاهده کنید.

این ایستگاه با مساحتی در حدود ۱۳ هزار پا و با معماری فرانسوی عثمانی در سال ۱۸۹۰ ساخته شد. نورپردازی زیبا و امکانات پیشرفته با استفاده از پنجره های شیشه ای یکی از دیدنی ترین بناهای تاریخی را به نمایش می گذارد.

قطار ها برای ورود به این ایستگاه از کنار کاخ توپکاپی عبور می کنند. بنابراین در سفر به استانبول بهتر است بلیط قطار را تهیه کنید و با این قطار از استانبول دیدن کنید.

 

ایستگاه مرکزی گراند، نیویورک

ایستگاه مرکزی قطار نیویورک با ساختمانی باشکوه و مجلل مسافران را برای سفری بی نظیر بدرقه میکند. این بنا با سقفی بلند و سبز رنگ با پنجره های بلند و ستون های پهن و بزرگ بسیار چشم نواز و دیدنی به نظر می آید. این بنا در سال ۱۹۱۳ تاسیس شد. استفاده از رنگ کلاسیک و باشکوه طلایی و سبز در رنگ آمیزی بنا یادآور شکوه و عظمت پادشاهان بوده و تعبیه لوسترهای طلایی بلند این اقتدار را با شکوه تمام به رخ بینندگان می کشاند.

کرنلیوس واندربیلت ساخت این بنا را به عهده گرفت. با ورود به ایستگاه مرکزی نیویورک می توانید از گالری هنری، زمین تنیس و بار های مختلف دیدن کنید.

نمونه ایستگاههای زیبای قطار در دیگر کشورها چون انگلیس، فرانسه، ایتالیا، مالزی، اسپانیا وجود دارند. برای دیدن هرکدام از آنها می توانید به این شهرها سفر کنید و از این ایستگاهها دیدن کنید.

برای خرید بلیط قطار میتوانید به سایت اینترنتی تیک بان مراجعه کنید. تیک بان با ارائه انواع بلیط قطار با قیمت های مناسب شما را برای سفرهای خاطره انگیز همراهی می کند. در سفرهای داخلی نیز می توان برای تمامی مقاصد تحت پوشش بلیط قطار تهیه کرد و از مسیرها و ایستگاهها ی زیبای کشورمان لذت برد. به طور مثال بلیط قطار رجا و بلیط قطار فدک یکی از انواع بلیط های قطار داخلی است که با قیمت های مناسب لذت سفر را برای شما دو چندان می کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز