شما اینجا هستید
اخبار نواحی » دسترسی آسان به راه آهن تربت حیدریه ۱۲۰میلیاردریال نیازمند اعتبار است

‍ ‍ ✏‍ دسترسی آسان به راه آهن تربت حیدریه ۱۲۰میلیاردریال نیازمند اعتبار است
در سومین روز از هفته حمل ونقل و در دیدار مدیرکل راه آهن شرق با معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان
تربت حیدریه ، اعتبار مورد نیاز برای کوتاه کردن مسیر ایستگاه راه آهن تربت حیدریه به منظور استفاده آسان شهروندان، دست کم ۱۲۰ میلیارد ریال عنوان شد.
به گزارش روابط عمومی راه آهن شرق ، حسن ماسوری مدیرکل راه آهن شرق در این دیدار که روز چهارشنبه در دفتر فرماندار تربت حیدریه صورت گرفت: اظهار کرد: تاکنون دو میلیارد ریال برای اجرای عملیات به مشاور پرداخته ایم و راه آهن نیز مبلغ ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای جاده دسترسی در نظر گرفته است.
حسن ماسوری با بیان اینکه تحقق کامل اجرای طرح نیازمند مشارکت مسوولان محلی است، افزود: مسوولان ارشد تربت حیدریه نیز باید مذاکرات خود را با مسوولان ارشد وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی با جدیت دنبال کنند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه نیز با بیان اینکه اکنون شهروندان برای رسیدن به ایستگاه راه آهن تربت حیدریه باید مسیر ۱۲ کیلومتری را طی کنند، گفت: دنبال مقصر نیستم که چرا در زمان پی ریزی ساختمان راه آهن تربت حیدریه، با وجودی که امکانش بود، طول مسیر را به هشت کیلومتر تقلیل ندادند.
احمدعلی موهبتی افزود: به هر حال هر چه بوده امروز این مردم تربت حیدریه هستند که باید تاوانش را بپردازند و در عمل سفر ارزان با راه آهن حداقل برای مردم این خطه کمی ماهیت خود را از دست داده است.
شایان ذکر است از ایستگاه راه آهن تربت حیدریه مسافران قادر هستند به مشهد، تهران، خواف، طبس، کرمان، اصفهان، یزد، بندرعباس و شیراز سفر کنند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

?کانال راه آهن شرق
?️ @Sharghrai

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز