شما اینجا هستید
اخبار عمومی » دستور تشکیل کمیته « سازماندهی اطلاعات زیرساختی راه آهن»

با ابلاغ قائم مقام مدیرعامل در حوزه پدافند غیر عامل رخ داد:

دستور تشکیل کمیته « سازماندهی اطلاعات زیرساختی راه آهن»


به منظور سازماندهی اطلاعات زیرساختی در حوزه پدافند غیرعامل راه آهن کمیته «سازماندهی اطلاعات زیرساختی راه آهن» تشکیل خواهد شد تا مرجعی واحد برای تمام ذینفعان شکل گیرد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری قائم مقام راه آهن و جانشین مدیرعامل در کارگروه تخصصی مدیریت بحران در حمل و نقل ریلی، با تاکید بر این مطلب، در ابلاغی به اکبر سعادت، ماموریت داد تا با هدف سازماندهی اطلاعات زیرساختی در حوزه پدافند غیرعامل راه آهن قالب مرجعی واحد برای تمام ذینفعان ایجاد شده و کمیته «سازماندهی اطلاعات زیرساختی راه‌آهن» تشکیل شود.
بر اساس این گزارش، این کمیته موظف است بر اساس شناخت نیازمندی‌ها، اطلاعات زیرساختی راه آهن را در قالب یک پایگاه داده پویا به عنوان مرجع در شبکه راه آهن سازماندهی کند .
بر این اساس فرآیندهای اجرایی تبادل اطلاعات زیرساختی در شبکه راه آهن برمبنای وب سرویس در راستای نیازهای حرفه‌ای طراحی شده و پیاده سازی آن توسط دفتر فناوری ارتباطات و اطلاعات و با نظارت این کمیته انجام خواهد شد.
قائم مقام راه آهن در این ابلاغ تاکید کرد: محصول اجرایی باید به نحوی باشد که هر گونه توسعه‌ای، مانع بهره‌برداری وضع موجود و آتی آن نشده و نتیجه به روز رسانی در سامانه اطلاعات زیرساختی توسط ادارات کل مناطق راه آهن به صورت خودکار به سیستم های مرتبط، منتقل شده و نیازی به کار موازی در دیگر سیستم ها نباشد.
حسین عاشوری دیگر اعضای این کمیته را نیز به شرح زیر اعلام کرد: حسین نادری، روح اله امینی، عباس علی خیامی، حامد حاجیلو پور، مینا عزیز آبادی فراهانی، ماندانا رضایی و سید مجتبی میرباقری از حوزه معاونت فنی و زیربنایی، فرمیسک ناصرزاده، عباس صفای کفاش، اسد یاراحمدی، مهرداد اکبری و رضا شریفی راد از معاونت تأمین سرمایه و اقتصاد حمل و نقل، لیلا کریمی و اکبر فتحی از معاونت بازرگانی و بهره برداری، پیمان نبوی و محمد علی زارع از معاونت ناوگان، ابراهیم سپاسیان از معاونت توسعه مدیریت و منابع و حسن رحیمی از اداره کل ایمنی و نظارت بر شبکه 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز