شما اینجا هستید
زیربنایی - زیر ساخت » دستگاه های معین برای توسعه شهرستان های مرزی خراسان جنوبی مشخص شد

به گزارش ریل نیوز به نقل از خبرگزاری شبستان از بیرجند، «سید کمال میرجعفریان»، امروز (۱۸ مهرماه) در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در استان خراسان جنوبی دستاوردهای خوبی داشت.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی افزود: همزمان با سفر معاون پارلمانی رئیس جمهور به خراسان جنوبی، پروژه های آبرسانی افتتاح و  پروژه راه آهن بیرجند به راه آهن سراسری بافق_ مشهد و طرح ۱۰۰ سازه آبخیزداری در استان آغاز شد که با بهره برداری از این پروژه ها آب مورد نیاز کشاورزی تامین و قنوات احیا خواهند شد، همچنین با آغاز عملیات راه آهن، زیر ساخت ریلی هم تکمیل و در بحث اقتصاد استان شاهد تحولات زیادی خواهیم بود.

میرجعفریان بیان کرد: در این سفر هشت تفاهم نامه هم امضاء شد که عمده این تفاهم نامه ها در بخش زیر ساخت های عمرانی، اشتغال و عمران بوده است که یکی از مشکلات اساسی تامین آب شرب بود که با پیگیری استانداری و وزارت نیرو در قالب این تفاهم نامه ۴۶۰ میلیارد تومان طی سه سال برای تکمیل مجتمع های آبرسانی تامین شد، که امیدواریم عملیات اجرایی آن انجام و برای۵۰۰ روستا که آبرسانی سیار انجام می شد، آب پایدار تامین می شود.

وی افزود: تفاهم نامه دیگر در بحث زیرساخت ها و اشتغال بود که احداث هزار هکتار شهرک های گلخانه ای است که بیش از ۱۹۰ میلیارد تومان پیش بینی مالی شده که باید از طریق جهاد کشاورزی، فرمانداران و معاون امور اقتصادی استانداری پیگیری شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی در خصوص امضای تفاهم نامه صنایع روستایی و بوم گردی در استان خراسان جنوبی، افزود: این تفاهم نامه شامل سنگ های قیمتی، نیمه قیمتی و پارچه بافی سنتی به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان است که فرصت خوبی برای اشتغال روستایی است.

میرجعفریان بیان کرد: تفاهم نامه های دیگر در خصوص ارتقاء شاخص های چهار شهرستان با متولی دستگاه های حاکمیتی کمیته امداد، ستاد اجرایی حضرت امام خمینی(ره)،بنیاد مستضعفان، بسیج و سپاه برای رتقاء شهرستان های سربیشه، نهبندان، درمیان و زیرکوه است که ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به عنوان دستگاه معین شهرستان نهبندان، کمیته امداد امام خمینی (ره) دستگاه معین شهرستان سربیشه به خصوص بخش درح و مجموعه سپاه و بسیج سازندگی به عنوان معین شهرستان مرزی زیرکوه تعیین شدند که در زمینه ایجاد زیرساخت‌ها و اشتغال اقدام خواهند کرد.

وی گفت: جلسه ای با مدیران دستگاه های متولی داشتیم و تکلیف دستگاه ها برای اجرایی شدن مشخص شد و دستگاه های اجرایی باید در سرع وقت تکالیف خود را انجام دهند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی  تصریح کرد: تنظیم سندهای توسعه هر شهرستان باید توسط فرمانداری ها و دستگاه ها اجرایی ظرف دو ماه تنظیم و تحویل دستگاه های مربوطه قرار بگیرد.  

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز