شما اینجا هستید
اخبار عمومی » دهقان فداکاری دیگر جان صدها مسافر قطار تبریز به تهران را نجات داد.

نجات جان صدها مسافر قطار تبریز به تهران

حسین علیمردانی دهقان فداکار اهل شهر نیک پی زنجان صبح دیروز از بروز فاجعه‌ای بزرگ در راه‌آهن تبریز به تهران جلوگیری و جان صدها مسافر قطار مسافربری تبریز به مقصد تهران را نجات داد.

نجات جان صدها مسافر قطار تبریز به تهران
تین‌نیوز | حسین علیمردانی دهقان فداکار اهل شهر نیک پی زنجان صبح دیروز از بروز فاجعه‌ای بزرگ در راه‌آهن تبریز به تهران جلوگیری و جان صدها مسافر قطار مسافربری تبریز به مقصد تهران را نجات داد.

این دهقان فداکار صبح دیروز در حالی که به سمت زمین‌های زراعی خود در حرکت بود با مشاهده شسته شدن خاک‌های زیرریل‌های راه‌آهن و معلق رها شدن ریل‌ها در هوا در اقدامی شجاعانه و به موقع از وقوع حادثه‌ای عظیم که می‌توانست جان صدها نفر از مسافرین قطار مسافربری تبریز به تهران را به خطر بیندازد و فاجعه بزرگی را رقم بزند جلوگیری کرد.

براساس این گزارش «حسین علیمردانی» با مشاهده محل حادثه و احساس خطر پس از تماس با دفتر راه‌آهن و نیروی انتظامی متوجه شد که قطار مسافربری در حال نزدیک شدن است و باید خودش دست به کار بشود لذا با دست گرفتن پارچه قرمز رنگی به سمت قطار شروع به دویدن کرد و خوشبختانه راننده قطار با مشاهده وی ترمز کرد و قطار در چند متری ریل‌های آسیب دیده متوقف شد.

به دنبال این امر قطار مسافری تبریز به تهران به ایستگاه آذرپی برگشت داده می‌شود و مسافرین قطار با هماهنگی راه‌آهن توسط اتوبوس به ایستگاه راه‌آهن زنجان منتقل و با قطار ویژه‌ای به تهران منتقل شدند. خبرنگار کیهان در تماس تلفنی با علیمردانی دهقان فداکار اهل نیک‌پی از وی جویای ماجرا شد که گفت: من صبح‌ها زود سر کار می‌روم، امروز هم وقتی به سمت زمین زراعی خود در حرکت بودم مشاهده کردم زمین‌های زیر ریل‌های راه‌آهن در حدود ۳۰ متر توسط آب کاملاً شسته شده و ریل‌ها معلق روی هوا مانده‌اند لذا احساس خطر کردم؛ روی بلندی که در محل حادثه قرار داشت رفتم قطار را مشاهده کردم که در حال رسیدن به محل حادثه است با نیروی انتظامی و دفتر راه‌آهن تماس گرفتم اما زمان بسیار کم بود لذا بنر قرمز رنگی که در محل بود را برداشتم و با تکان دادن آن به سمت قطار شروع به دویدن کردم تقریباً حدود ۵۰ متر مانده به محل راننده قطار با مشاهده من قطار را نگه داشت و با پیاده شدن و اطلاع از موضوع قطار را به ایستگاه قبلی برگرداند.برابر آخرین گزارش محل حادثه فوق ترمیم و در حال حاضر مسیر تبریز به زنجان برای تردد قطارها باز می‌باشد.

شهر نیک‌پی در ۴۰ کیلومتری شمالغرب شهر زنجان و در کنار جاده ترانزیت و آزاد راه زنجان تبریز و خط آهن زنجان به تبریز قرار دارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز