شما اینجا هستید
مترو » دومین مجمع دبیران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی و قضایی استان تهران

دومین مجمع دبیران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی و قضایی استان تهران

دومین مجمع دبیران امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی و قضایی استان تهران به میزبانی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه دومین مجمع دبیران امر به معروف و نهی ازمنکر دستگاه های اجرایی و قضایی استان تهران که صبح امروز دوشنبه ۲۹بهمن ماه ۹۷ با حضور روسا و دبیران شوراهای احیا امر به معروف و نهی از منکر ادارات کل استان تهران برگزارشد.
مهندس فرنوش نوبخت نایب رئیس هیت مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ضمن تسلیت به مناسبت شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در مسیر خاش-زاهدان که عامران اصلی امر به معروف و نهی از منکر هستند گفت: امیدوارم در پنجمین دهه انقلاب بیش از گذشته ادامه دهنده راه شهدا و همه ما عامر به امر به معروف و نهی از منکر باشیم.
وی با اشاره به اینکه شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در حال حاضر با ۱۱۵ ایستگاه و ۲۰۰کیلومتر خط فعالیت می کند افزود: تا پایان سال آینده تعداد ایستگاه های مترو به ۱۶۰ و طول خطوط به ۲۶۰ کیلومتر خواهد رسید.
نوبخت تصریح کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از ابتدا بهره برداری مترو با اجرای طرح واگن ویژه بانوان در راستای امر به معروف و نهی از منکر قدم برداشته است و این کار برای اولین بار در کشورهای مسلمان در تهران اجرا شد و در حال حاضر در خیلی از کشورهای مسلمان و غیر مسلمان اجرا می شود.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: مترو در ابتدای بهره برداری توسط متخصصین فرانسوی طراحی شده بود و فاقد نمازخانه بود اما هم اکنون نمازخانه جز اصلی ایستگاه ها است و در ۴۸ ایستگاه اقدام به برپایی نماز جماعت در ایستگاه های مترو کرده ایم.
وی همچنین از حضور روحانیون در ایستگاه های منتخب مترو در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر و راهنمایی و آموزش آموزه های دینی به شهروندان و مسافران مترو اجرا می شود.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه با اشاره به اینکه تا پایان سال با افتتاح خط  ۶متروی تهران از دولت آباد تا میدان امام حسین(ع) تعداد مسافران مترو از یک میلیون و ۸۰۰ هزار مسافر به دو میلیون مسافر در روز می رسد که یک پنجم جمعیت تهران است.
نوبخت تصریح کرد: متروی تهران شلوغ ترین مترو کشور است در این شهر زیر زمینی ارائه راهنمایی و هدایت کردن خیلی مهم و تاثیر گذار است سعی می کنیم نظم و صداقت خود را به نوعی منعکس کنیم تا اعتماد و رضایتمندی بیشتر شهروندان ومسافرانی را که به آنها خدمت می کنیم را کسب کنیم.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه همچنین از برگزاری ماهانه جلسات شورای احیاء امر به معروف و نهی از منکر شرکت بهره برداری مترو خبر داد و گفت: سعی می کنیم تا سیاست های کلی و راهبردی ستاد را پیاده سازی کنیم و مجری خوبی برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر باشیم.
همچنین بوربور قائم مقام و جانشین ستاد امر به معروف و نهی از منکر به تدابیر و سیاست های ستاد امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و افزود: برگزاری این جلسات مسئولیت ما را بیشتر می کند ما باید برای هزینه هایی که برای این مراسم ها صرف می شود جواب گو باشیم چرا که این ها از بیت المال تامین می شود.
در ادامه جلسه سردارسرتیپ پاسدار محمدرضا یزدی فرمانده محترم سپاه محمد رسول الله (ص) تهران و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص برنامه هایی که دشمن در سال آینده برای کشور دارد گفت: باید تحریم ها و مشکلات اقتصادی بخشی از این برنامه ها است و به وضوح وقتی در مترو و مسیر رفت آمد با مردم روبرو می شوم و صحبت ها و گلایه ها را می شنویم به خوبی می بینیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر دشمن حتی به فکر حمله کردن هم نیست و به خوبی می داند که از نظر امنیتی و دفاعی نمی تواند به ما ضربه بزند.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر اینکه کلید واژه های نارضایتی و نفوذ  دو کلید و اژه ای هستند که خیلی ظریف نظام مار را گرفتار می کند  افزود: باید در سیستم امر به معروف و نهی از منکر کار کنیم تا نارضایتی از طرف هرکس که ایجاد می شود به چشم یک آدم نفوذی دید شود که به ضربه زدن به کشور است و با آن برخورد کنیم و برای سال آینده باید آماده باشیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز