شما اینجا هستید
اخبار نواحی » دو خط ریلى که ظرفیت محور جنوب را افزایش مى دهد

سعید رسولی عضو هیئت‌مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: دوخطه شدن محور اهواز-اندیمشک ظرفیت محور جنوب را افزایش می‌دهد.

به گزارش تین‌نیوز سعید رسولی گفت: در حال حاضر توجه به توسعه کیفی، ارتقای ایمنی، افزایش مطلوبیت سفر و جابه‌جایی بار در دستور کار راه‌آهن قرارگرفته است.

رسولی عنوان کرد: در این راستا یکی از اقدامات بسیار مهم، بازسازی محور جنوب در حدفاصل دورود تا اندیمشک پس از گذشت بیش از ۶۰ سال است که برای اولین بار بازسازی اساسی و به‌صورت کامل در حال انجام است و امیدواریم این کار تا پایان امسال به اتمام برسد.

به گزارش ایسنا، وی با بیان این‌که محور جنوب از فنی‌ترین محورهای شبکه ریلی کشور است، گفت: عملیات بازسازی این محور با توجه به وجود پل‌ها و تونل‌های فراوان انجام‌شده است. همچنین اجرای دوخطه اهواز-اندیمشک روزهای آخر خود را سپری می‌کند.

عضو هیات مدیره راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بابیان این‌که راه‌آهن گفت : با اتمام بازسازی محور جنوب، امنیت شبکه و امنیت سیر در این محور افزایش پیدا می‌کند. همچنین سرعت تردد قطارها نیز با توجه به اقدامات انجام‌گرفته بیشتر خواهد شد.

رسولی اظهار کرد: راه‌آهن سراسری جنوب به شمال در سال ۱۳۰۶ کلنگ خورد و در سال ۱۳۱۷ بهره‌برداری شد و امسال که در سال ۹۶ قرار داریم، ۹۰ سالگی تأسیس راه‌آهن جنوب به شمال را می‌گذرانیم.

لینک کوتاه :

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز