شما اینجا هستید
اخبار نواحی » راه‌آهن تهران- همدان- سنندج به چینی‌ها سپرده می‌شود

معاون وزیر راه‌وشهرسازی از امضای قرارداد تأمین مالی عملیات اجرایی راه‌آهن تهران- همدان- سنندج در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز، خیرالله خادمی گفت: صبح امروز جلسه نهایی انعقاد قرارداد تأمین مالی و تکمیل عملیات اجرایی راه‌آهن تهران- همدان- سنندج با یک شرکت چینی برگزار شد و پس از توافق در جزئیات مفاد آن از سوی طرفین، به‌زودی به امضا خواهد رسید.

خادمی با اشاره به اتصال همدان به شبکه ریلی در سال جاری عنوان کرد: هم‌زمان با اتصال همدان به شبکه ریلی کشور در سال جاری ریل‌گذاری راه‌آهن همدان- سنندج نیز آغاز شد.

او از انتقال ایستگاه راه‌آهن شهر همدان و سنندج به داخل شهر خبر داد و گفت: احداث خط ریلی همدان- همدان به طول ۱۲ کیلومتر و سنندج- سنندج به طول ۴۲ کیلومتر نیز در این قرارداد لحاظ شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، خادمی درباره مفاد این قرارداد گفت: اجرای زیرسازی، روسازی، ساختمان ایستگاه‌‌ها و علائم ارتباطات ، تکمیل محور تهران-همدان-سنندج بر عهده طرف چینی است.

او درباره تأمین مالی این پروژه گفت: پروژه با استفاده از ظرفیت‌ حداکثری منابع تخصیص‌یافته در حال انجام است اما برای ادامه باقیمانده پروژه و تامین مالی آن مذاکرات با چین انجام شد و به زودی قرارداد نهایی امضا خواهد شد.

پروژه ریلی تهران-همدان یکی از پنج پروژه اصلی برای اتصال مراکز استان‌ها به شبکه ریلی است که با حدود ۲۶۵ کیلومتر زیرسازی و ۲۳ کیلومتر ریل‌گذاری محقق شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز