شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه‌آهن و پروژه‌های آب و خاک در اولویت کاری استان اردبیل

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، داود شایقی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: بدنبال سفر رییس‌جمهوری و حضور مدیران بانک‌های عامل در این استان و اختصاص منابع مالی با اولویت تکمیل راه‌آهن و پروژه‌های حوزه راه و آب و خاک جذب این منابع در حال انجام است.

وی بیان‌کرد: برای پروژه راه‌آهن اردبیل در سه سال اخیر بیش از ۷۵۰ میلیارد تومان از طریق فاینانس و ۷۰۰ میلیارد تومان نیز از طریق منابع دولتی تامین منابع شده و یا جذب این اعتبارات در سال جاری و سال‌ آینده پروژه مذکور به مراحل پایانی خواهد رسید. 

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: قرار است راه‌آهن اردبیل در تیرماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری برسد و برای کمبود منابع اعتباری هم دولت موظف شده آن را تامین کند.

شایقی افزود: در بخش توسعه بزرگراه‌ها سالانه ۵۰ کیلومتر و همچنین تکمیل و بهره‌برداری از اراضی پایاب سد خداآفرین و سایر سدهای در حال احداث منابع مالی مورد نیاز تزریق خواهد شد تا دغدغه‌ای در این زمینه نباشد.

وی از آبرسانی به اردبیل، تکمیل فاضلاب شهرهای پارس‌آباد، سرعین، هیر و مشگین‌شهر، احداث باند دوم جاده اردبیل به مشگین‌شهر، اردبیل – سرچم و کلور – درام به عنوان پروژه‌های اولویت‌دار استان در سال جهش تولید یاد کرد و گفت: در سال جاری با ابلاغ بودجه سالانه تلاش بر این است تا سه برابر میانگین کشوری جذب اعتبارات در استان صورت بگیرد.

شایقی اظهارداشت: جایگاه استان اردبیل در توزیع اعتبارات سالانه در ردیف بیست و سوم است اما با پیگیری‌هایی که در زمان تقدیم لایحه بودجه انجام می‌شود سعی بر این بوده تا رشد اعتبارات ملی و استانی اردبیل بالاتر از میانگین کشوری باشد.

وی با اشاره به ابلاغ بودجه ۹۹ به استان و توزیع آن در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه بیان‌کرد: با توجه به رشد ۱۳.۲ درصدی بودجه سال جاری می‌توان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی برای توزیع آن تصمیم‌گیری کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز