شما اینجا هستید
بین المللی »  راه‌اندازی قطار تهران-آنکارا-استانبول تا دو ماه دیگر

 راه‌اندازی قطار تهران-آنکارا-استانبول تا دو ماه دیگر

تین‌نیوز | قطار مسافری در مسیر تهران- آنکارا- استانبول تا دو ماه آینده راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش تین‌نیوز، معاون مسافری شرکت راه‌آهن در حاشیه نشست تشریح برنامه‌های اربعین، در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره دلایل به تعویق افتادن زمان راه‌اندازی قطار تهران-استانبول در نیمه نخست سال جاری گفت: مسیر قطار آنکارا از طرف دولت ترکیه در حال تعمیر است و مقامات ترکیه، از اتمام این تعمیرات تا ۶۰ روز آینده خبر داده‌اند.

تهران -آنکارا

الحاق راه‌آهن رشت و ارومیه به شبکه ریلی

میرحسن موسوی همچنین اضافه کرد: طی ماه‌های آینده مسیرهای رشت و ارومیه به شبکه سراسری راه‌آهن ملحق می‌شوند و کمیسیونی از راه‌آهن برای تحویل این پروژه و تعیین سرعت قطارها اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

موسوی ادامه داد: قیمت‌گذاری بلیت قطارها در مسیرهای جدید متاثر از قیمت‌های فعلی بقیه مسیرهای ریلی خواهد بود.

۱۱ درصد رشد قطارهای بین‌شهری و ۷ درصد رشد قطارهای حومه‌ای

این مقام مسئول در شرکت راه‌آهن همچنین با اشاره به اینکه تعداد سفر با قطارهای مسافری در استان‌های مختلف ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بوده است و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است، افزود: در قطارهای بین‌شهری ۱۱ درصد و در قطارهای حومه‌ای ۷ درصد رشد داشته‌ایم.

مسیرهای قطارهای گردشگری

موسوی با بیان اینکه میانگین تاخیر از مبدا به زیر ۳۰ ثانیه و از مبدا تا مقصد به زیر ۳۰ دقیقه رسیده است، از راه‌اندازی قطار گردشگری یک‌روزه در سال جاری خبر داد و گفت: در مسیرهای اراک- بیشه، تهران- بیابانک، تهران- شیرگاه، کرمان-راین، کرمان- همدان، اهواز – تنگه پنج، مشهد – نیشابور، تبریز – مراغه و تبریز- جلفا این قطارها راه‌اندازی شده است.

موسوی درباره راه‌اندازی مسیرهای جدید قطارهای حومه‌ای نیز گفت: امسال یک زوج قطار در مسیر تهران- تاکستان و دو زوج در مسیر تهران- قم راه افتاده است داد و در مسیر تهران- پرند نیز سه زوج و در مسیر تهران- گرمسار سه زوج قطار حومه‌ای ایجاد کردیم

او همچنین با اشاره با فعالیت‌های راه‌آهن در مورد ارتقای ایستگاه‌های مسافری و نصب تجهیزاتی چون پله‌برقی، آسانسور و توسعه و بازسازی ایستگاه‌ها و نمازخانه و سرویس‌های بهداشتی گفت: در شش ایستگاه، دستگاه‌های ایکس‌ری تحویل داده‌شده است

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز