شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است

فرماندار آستارا : راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است

آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است و همه دستگاه های متولی باید در تکمیل این طرح مهم پیشگام شوند.

[فرماندار: راه آهن آستارا-آستارا با منافع ملی گره خورده است]

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی فرمانداری آستارا به ایرنا؛ یونس رنجکش در بازدید از بارانداز راه آهن آستارا-آستارا افزود: همه به اهمیت این طرح آگاهی دارند و علاوه بر پیگیری دولت، تجار و فعالان اقتصادی خارجی نیز ظرفیت های آن را ارزیابی می کنند.
وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه های اجرایی وظیفه دارند در مسیر منافع ملی حرکت کنند، اضافه کرد: دولت بر تکمیل راه آهن آستارا-آستارا تاکید دارد و باید مشکلات جزئی آن برطرف شود.
وی اظهار کرد: طرح راه آهن آستارا- آستارا وضعیت اقتصادی شهرستان، استان و کشور را متحول خواهد کرد و ارزش آن برای قدرت های اقتصادی دنیا مشهود است و باید از این ظرفیت، در مسیر منافع ملی و پیشرفت کشور استفاده کنیم.
فرماندار آستارا اظهار کرد: زمان از رکن های اساسی در تجارت جهانی است و تکمیل سریع این طرح بسیار حائز اهمیت است.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در ابتدای سال ۹۵ به منظور توسعه همکاری های اقتصادی، به ایجاد ارتباط ریلی دو کشور متعهد شده بودند و جمهوری آذربایجان با احداث هشت و نیم کیلومتر خط ریلی، قطار خود را به مرز ایران در آستارا رساند و ادامه این طرح با امتداد ۲ و نیم کیلومتر و بارانداز آن در آستارای ایران اجرا می شود.
بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان واقع شده و با جمهوری آذربایجان ۳۸ کیلومتر مرز خشکی و ۱۵ کیلومتر مرزی آبی دارد و گمرک این شهرستان از مبادی مهم صادرات و واردات کشور است.

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز