شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه آهن اردبیل – میانه زودتر از راه آهن رشت آستارا به بهره برداری میرسد

 گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمد فیضی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: حمایت بانک‌ها از واحد‌های تولیدی وضعیت مطلوبی را درسطح استان اردبیل ندارد و شاهد بروکراسی سنگین در اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران هستیم.

وی افزود: واحد‌های تولیدی برای اخذ تسهیلات با مشکلات فروانی روبرو می‌شوند کهدر این خصوص باید تدابیری اندیشیده شود تا مهربانانه‌تر با تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران در استان برخورد شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در بحث کارخانه فولاد اردبیل ظرفیت‌های مناسبی در سطح استان وجود دارد که برای راه‌اندازی این پروژه با چهار بانک رایزنی کرده‌ایم تا تسهیلاتی برای اجرای این پروژه اعطا کنند اما هیچ یک از این بانک‌ها حاضر به پرداخت مبالغ مورد نظر این پروژه یعنی ۵۰ میلیارد تومان نشدند.

فیضی بیان کرد: اوتوبوس‌سازی اردبیل قابلیت صادرات به خارج از کشور را دارد که متاسفانه به دلیل مشکل سند این بخش در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

وی در خصوص آخرین وضعیت مراحل اجرایی راه آهن اردبیل میانه گفت: به مردم شریف استان اردبیل قول می‌دهیم راه‌آهن اردبیل-میانه زودتر از دیگر پروژه‌ها از جمله راه‌آهن رشت-آستارا به پایان برسد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مطابق احکام دائمی برنامه‌های توسعه‌ای ۲۰۰ میلیون دلار در اختیار صندوق نوآوری قرار می‌گیرد که بیشترین اعتبار از این میزان به استان‌هایی تعلق می‌گیرد که بیشترین شرکت‌های دانش بنیان را داشته باشد که در این زمینه اردبیل رتبه ۲۵ کشوری را دارد.

وی با ابراز تاسف از این موضوع اضافه کرد: فقط ۴۹ صدم‌درصد شرکت‌های دانش بنیان در اردبیل قرار دارد که آمار نامناسبی است و در جهت استفاده از اعتبارات این صندوق باید به کمک دانشگاه‌ها و حوزه صنعت استان شرکت‌های دانش بنیان در استان افزایش یابد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز