شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه آهن را می توان عرصه تلفیق هنر و صنعت نامید

به گزارش سایت اختصاصی ریل نیوز سعید رسولی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن از سخنرانان مراسم اختتامیه جشنواره فردا بود و گفت: فکر می کنم اسم راه آهن، قطار، ریل، کوپه، ایستگاه و… کلمات و واژه های آشنایی برای اهالی هنر است، راه آهن را می توان عرصه تلفیق هنر و صنعت نامید. راه آن در کشور عزیز ایران از سال ۱۲۲۷ حضور داشته است. در طول تاریخ راه آهن در ایران ما شاهد تلاش و پژوهش گسترده در این حوزه بودیم.

او ادامه داد: در این سال ها توجه جدی از طرف مسئولان عالی نظام به این عرصه صورت گرفته و در راس فعالیت های دولت قرار داد. به تازگی هم شهرهای دیگری هم به شبکه ریلی پیوستند و طرح قطار سریع السیر تهران، قم و اصفهان در دست اجراست که با بهره برداری از آن اتفاقی نو در حوزه راه آهن رخ می دهد. ما با استفاده از نقطه نظرات مسافرانی که از خطوط راه آهن استفاده می کنند از سرمایه ها و داشته های خود بهره می بریم. راه آهن سراسری ایران توسط یونسکو در حال ثبت جهانی است و مراحل نهایی آن در حال انجام است و نمایندگان این سازمان بازدیدهای نهایی را انجام دادند.

رسولی همچنین گفت: راه آهن، ایستگاه و خطوط ریلی ما تنها به ثبت نمی رسند بلکه تمامی اماکن تاریخی، روستاها، ریل ها و … به ثبت می رسند. ما در راه آهن جمهوری اسلامی ایران به بخش های فرهنگی و هنری جامعه بسیار توجه داریم و سالانه حدود ۳۰ میلیون نفر هم مسافر داریم. همچنین با سازمان ها، کارآفرینان بزرگ کشور ارتباط تنگاتنگ داریم و تا به حال دو جشنواره فیلم و عکس برگزار کردیم که دستاورد ارزشمندی بوده است و توانسته محصول مناسبی را در اختیار هنرمندان قرار دهد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز