شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه آهن هرمزگان توسعه می‌یابد / هرمزگان از نظر جابجایی بار در سطح کشور در حال رکوردزنی است

رسولی  معاون وزیر راه و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران :

راه آهن هرمزگان توسعه می‌یابد / هرمزگان از نظر جابجایی بار در سطح کشور در حال رکوردزنی است

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن کشور گفت: هرمزگان و راه آهن هرمزگان یکی از مهم‌ترین راه آهن های کشور است و تلاش می‌شود این استان از همه نظر توسعه یابد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سعید رسولی صبح امروز در شورای اداری راه آهن هرمزگان اظهار داشت: اراده شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برای ارتقاء راه آهن استان هرمزگان بسیار جدی است و این کار انجام می‌شود.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی که در سال‌ جاری برگزار شد دستاوردهای بسیار خوبی داشت که در آن از چند دستاورد داخلی رونمایی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن کشور ابراز داشت: تولید لوکوموتیو، تولید سوزن برای نخستین بار در کشور و تولید قطعات واگن از مهم‌ترین دستاوردهای نمایشگاه صنعت حمل و نقل بود.

رسولی بیان کرد: در صنعت حمل و نقل ثابت کرده‌ایم که هر کجا نیاز بوده روی پای خود ایستاده‌ایم و اکنون با وجود این تحریم‌ها فرصت افتخارآفرینی برای راه آهن به وجود آمده و از آن در حال استفاده هستیم.

وی گفت: از نظر مسافری در سال جاری رشد قابل توجهی داشته‌ایم و توانسته‌ایم به وعده خود برای جابجایی مسافر در نوروز عمل کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن کشور درباره جابجایی باری نیز عنوان کرد: استان هرمزگان از نظر جابجایی بار در سطح کشور در حال رکوردزنی است و این کار با قدرت ادامه پیدا می‌کند.

رسولی خاطرنشان کرد: راه آهن به خاطر وظیفه ذاتی که دارد باید در زمینه حفظ جان مسافر و جابجایی‌ها باید همیشه در اوج قرار داشته‌ باشد.

وی در خصوص استخدام‌ها در راه آهن گفت: جذب نیرو در همه سطوح در راه آهن متوقف شده است تا در ضوابط موجود بازنگری‌های لازم صورت پذیرد و سپس اجرایی خواهد شد و در بحث استخدام‌ها نیز شایسته‌سالاری در اولویت قرار دارد.

مدیرعامل شرکت راه آهن کشور درباره توسعه در راه آهن نیز بیان داشت: راه آهن یکی از جاهایی است که هر چه بیشتر توسعه یابد می‌تواند باعث ایجاد اشتغال پایدار شود به همین دلیل استفاده از تولیدات داخلی به منظور ایجاد اشتغال در دستور کار راه آهن قرار گرفته‌ است.

رسولی ابراز داشت: در راه آهن، انواع نیروها با تخصص‌های مختلفی وجود دارد که ما این سرمایه‌ها را ارج می‌نهیم به همین دلیل ما نگاهمان به نیروهای داخلی است و تلاش می‌کنیم تا با همدلی در راه آهن بتوانیم روزهای خوبی را رقم بزنیم.

انتهای پیام/۸۸۰۴۸/

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز