شما اینجا هستید
مترو » راه اندازی سامانه های اطلاعاتی و داشبوردهای مدیریتی در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از راه اندازی سامانه های جامع اطلاعاتی و داشبوردهای مدیریتی در شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه مهندس فرنوش نوبخت گفت: از مهرماه ۱۳۹۶ به منظور شفافیت در هزینه ها و درآمدها سامانه های اطلاعاتی جامع در بخش های مختلف طراحی و پیاده سازی شده است. در این راستا می توان به توسعه سامانه جامع منابع انسانی همراستا با شهرداری تهران، استقرار سامانه جامع نگهداری تعمیرات (نت) در تمام فرآیندهای عملیاتی شرکت، ایجاد داشبوردهای فروش بلیت و تجاری ایستگاه ها در حوزه مدیریت درآمدها، شفاف سازی مناقصات و مزایده ها، شفاف سازی اطلاعات مالی مربوط به پیمانکاران، هزینه های پشتیبانی، قطعات مصرفی و غیره اشاره نمود.
با هوشمند سازی مرحله به مرحله این سامانه ها تضمینی برای سلامت مالی و اداری سیستم بهره برداری مترو بوجود آمده است.
وی با اشاره به اینکه با تکمیل سامانه های عملیاتی مثل سیستم سیر و اعزام در حوزه ناوگان راهبری، ثبت تاخیرات حرکت قطارها و عملیات مانور بهره برداری در کنار پانل نمایش ترافیک خطوط مترو، عملا هدف ارائه سرویس بهتر به شهروندان و کاهش هدوی حرکت قطارها و کنترل مدیریتی فرآیندهای ناوگان میسر شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همچنین از بازنگری و یکپارچه سازی تمام زیر سیستمهای چرخه تامین قطعات و مدیریت کالا ضمن بهبود فرایندهای جاری با نگاه بر توان تولید داخلی قطعات و قطع وابستگی به تولید کنندگان خارجی خبر داد و گفت: سامانه جامع مدیریت اسناد فنی و سامانه تامین کنندگان در تمام حوزه های ستادی و عملیاتی استقرار یافته است.
نوبخت در ادامه از فعال سازی و احیای کامل سامانه اماکن تجاری با پوشش انواع قرار دادهای بهره برداران فعال در موضوعات مختلف ایستگاهی خبر داد
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۹۰ درصد هزینه های غیرعملیاتی را کاهش دادیم و با صرفه جویی های صورت گرفته توانستیم شرکت را از وضعیت زیان ده نجات دهیم و امیدواریم با برطرف شدن مشکلات در سایر زمینه ها بتوانیم به یک وضعیت پایدار در بخش مالی برسیم.
وی افزود: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه قصد دارد به عنوان سامانه حمل و نقل عمومی برتر کشور در ارائه خدمات به مردم پیشرو باشد و بتواند با کاهش زمان انتظار و افزایش سفرها رضایت بیشتر مسافران خود را جلب کند.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز