شما اینجا هستید
اخبار عمومی » راه اندازی قطار تبریز – شهرک صنعتی شهید سلیمی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، قربانی مدیرکل راه آهن آذربایجان قطار ریل باس تبریز- شهرک صنعتی شهید سلیمی و بالعکس را نخستین قطار مسافربری شهرک‌های صنعتی کشور عنوان کرد و گفت: این قطار به صورت روزانه و در دو رام رفت و برگشت نیروی انسانی شاغل در شهرک صنعتی شهید سلیمی آذربایجان شرقی را جابجا می‌کند.

قربانی ظرفیت این قطار را ۳۳۶ نفر اعلام کرد و افزود: فعلا به منظور پیشگیری از بیماری کرونا از ۵۰ درصد این ظرفیت استفاده می‌شود.

مدیر کل راه آهن منطقه آذربایجان گفت: رام اول این قطار هر روز صبح راس ساعت ۵:۵۵ صبح از تبریز به سمت شهرک صنعتی شهید سلیمی حرکت و همان قطار در ساعت ۶:۴۰ دقیقه صبح از شهرک صنعتی مراجعت می‌کند و رام دوم این قطار نیز در ساعت ۱۴:۱۵ از تبریز حرکت  و در ساعت ۱۶:۰۵ اقدام به جابجایی نیروی انسانی شاغل در شهرک صنعتی شهید سلیمی می‌کند.

او گفت: قطار ریل باس تبریز- شهرک صنعتی شهید سلیمی و بالعکس در راستای عمل به مصوبات جلسه اخیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان مبنی بر استفاده از خطوط ریلی در جابجایی بار و مسافر برای شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان راه اندازی شده است.

شهرک شهید سلیمی بزرگترین شهرک صنعتی در آذربایجان شرقی است که ۵ هزار و ۵۸۵ هکتـار وسعت دارد و تمام قطعات آن به متقاضیان واگذار شده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز