شما اینجا هستید
بین المللی » رایزنیها برای ایجاد کریدور ارتباطاتی ایران، هند، قزاقستان و ترکمنستان

رایزنیها برای ایجاد کریدور ارتباطاتی ایران، هند، قزاقستان و ترکمنستان

تهران- الکوثر: در حال حاضر طرح هایی برای اتصال کریدور بندر موندرا- بندرعباس و سپس اتصال آن به شبکه ریلی ترکمنستان، قزاقستان و شرق روسیه در دست اجرا است.

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، به نقل از اکونومیک تایمز، ­نشست چهار جانبه ارتباطات منطقه ای با حضور نمایندگان قزاقستان‏، ترکمنستان، هند و ایران برگزار شد.
پایگاه اینترنتی اکونومیک تایمز اعلام کرد هدف از برگزاری این نشست که به وسیله سفارت قزاقستان در هند به همراه چندین اتحادیه و فدراسیون تجاری سازماندهی شد‏، جذب سرمایه گذاران و تجار هندی است.
در حال حاضر طرح هایی برای متصل کردن بندر موندرا در هند به بندرعباس در ایران و سپس اتصال ریلی این کُریدور ارتباطی به شبکه ریلی ترکمنستان و قزاقستان و در ادامه شرق روسیه در دست اجرا است.
بولات سارسنبایف سفیر قزاقستان در هند در سخنان خود در این نشست به بخش هایی از سخنرانی سالانه نورسلطان نظربایف رئیس جمهور این کشور اشاره کرد.
مقاماتی از وزارت امور خارجه قزاقستان‏، وزارت کشتیرانی هند‏، هیئت های دیپلماتیک، مدیریت بندر بمبئی، انجمن بازرگانی و صنایع هند، فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع هند و اتاق های وارد کنندگان هندی در این نشست حضور داشتند.
در حال حاضر حجم مناسبات تجاری هند و قزاقستان حدود یک میلیارد دلار است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز