شما اینجا هستید
اخبار عمومی » رشد حمل و نقل ریلی کالا‌های اساسی در بندر امام خمینی

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از صداوسیما ، مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان گفت: روند پهلوگیری ایمن و تخلیه کشتی‌های حامل کالای اساسی با سرعت مطلوب با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و پرقدرت ادامه دارد.

او همچنین با اشاره به افزایش ۳۷ درصدی سهم حمل و نقل ریلی در این مجتمع بزرگ بندری نسبت به مدت مشابه پارسال که به دلیل هم‌افزایی راه‌آهن و سازمان بنادر و دریانوردی و ایجاد زیرساخت‌های لازم حاصل شده است، افزود: بیش از یک میلیون تن انواع کالای اساسی از ایستگاه‌ها و پایانه‌های ریلی بندرامام خمینی (ره) بارگیری و از طریق راه‌آهن سراسری به دیگر نقاط کشور حمل شده است.

دریس در ادامه گندم، ذرت، جو، دانه روغنی، کنجاله سویا، شکر، برنج و روغن خوراکی را از جمله کالا‌های اساسی عنوان کرد و بیان داشت: این کالا‌ها از طریق ناوگان جاده‌ای و ریلی به اقصی نقاط کشور ارسال می‌شود.

 

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اینکه تا کنون بیش از ۱۱ میلیون تن انواع کالای اساسی از انبار‌های این مجتمع بندری حمل و توزیع شده است، اظهار کرد: میزان کالا‌های اساسی موجود در مجتمع بندری امام خمینی (ره) بالغ بر ۳ میلیون تن است که به تدریج پس از پشت سرگذاشتن تشریفات قانونی ترخیص و در بازار‌های مصرف توزیع می‌شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز