شما اینجا هستید
اخبار عمومی » رشد ۵۸ درصدی حمل ریلی کالا در بندر امیرآباد/ میزان تخلیه و بارگیری کالا در سال جاری از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن گذشت

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمدعلی اصل سعیدی پور با اشاره به اینکه حمل ریلی کالا از آغاز سال ۹۹ تا کنون به میزان ۳۳ هزار و ۷۳۴ تن بوده که در مقایسه با میزان ۲۱ هزار و ۴۰۴ تن همین مدت در سال ۹۸ رشد ۵۸ درصدی را نشان می دهد، اظهار داشت: سال گذشته در همین مدت ۴۰۱ دستگاه واگن به منظور تخلیه و بارگیری کالا وارد بندر شدند ، که این در حالی است که امسال این تعداد به ۶۳۱ دستگاه واگن افزایش یافت.

وی کالاهای ساختمانی با حجم ۲۴ هزار و ۷۳۸ تن ، ذرت به میزان ۵ هزار و ۷۶۴ تن و فلزات به مقدار ۲ هزار و ۲۴۳ تن را از عمده کالاهایی برشمرد که در این مدت با واگن جابجا شده است.

مدیرکل بندرامیرآباد میزان تخلیه و بارگیری کالا در این بندر را از آغاز سال جاری تاکنون یک میلیون و ۲۹۷ هزار و ۳۲۳ تن عنوان کرد که از این میزان ۹۸۴ هزار و ۷۵ تن مربوط به تخلیه کالا و ۳۱۳ هزار و ۲۴۸ تن دیگر مربوط به بارگیری بوده است.

سعیدی پور، کالاهایی همچون جو ، ذرت ، روغن خوراکی ، کالاهای ساختمانی و معدنی و فلزات را از جمله کالاهایی برشمرد که فراوانی تخلیه و بارگیری آن ها در این مدت نسبت به کالاهای دیگر قابل توجه بوده است.

مدیرکل بنادرودریانوردی امیرآباد در پایان با تأکید بر اینکه این بندر در میان بنادر شمالی سهم بیش از ۵۰ درصدی را در بخش صادرات ، واردات و تخلیه و بارگیری کالا به خود اختصاص داده است ابراز امیدواری کرد در نیمه دوم سال ۹۹ شاهد افزایش بیش از پیش فعالیت های بندری در حوزه بازرگانی و حمل و نقل کالا باشیم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز