شما اینجا هستید
اخبار نواحی » رشد ۱۸ درصدی حمل بار در راه‌آهن جنوب

راه‌آهن جنوب کشور در ۴ماه ابتدای سال جاری رشد ۱۸ درصدی در حمل بار را تجربه کرد.
به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، عبدالکریم درویش‌زاده مدیر کل راه‌آهن جنوب با اشاره سیاست شرکت راه‌آهن مبنی برافزایش حجم حمل و نقل بار و جابه جایی مسافر و درآمدزایی ناشی از آن، گفت: طی ۴ ماه ابتدایی سال۱۳۹۷، در مجموع حمل‌ونقل بار در این منطقه ۳ میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۹۷ تن بود که نسبت به مدت مشابه سال رشد ۱۸ درصدی داشته است.
وی افزود: همچنین در مدت مذکور، تناژ بارگیری منطقه جنوب، یک میلیون و ۴۳۴ هزار و ۶۱۷ تن بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد داشته است.
درویش‌زاده ادامه داد: میزان حمل بار در این منطقه در پایان سال ۹۲، ۵ میلیون تن بوده و در پایان سال ۹۶ به بالای ۹میلیون و ۲۵۰ هزارتن رسیده است.
وی میزان تخلیه بار در این ۴ ماهه را ۲ میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۸۰ میلیون تن عنوان کرد و یادآور شد : این رقم نشان دهنده رشد ۱۷ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل (۱۳۹۶) است.
به گفته مدیر کل راه‌آهن جنوب این منطقه در تن کیلومتر مرزی ۱۵ درصد و در تن کیلومتر مبدا – مقصد ۲۰ درصد رشد داشته است.

تردد ۱۴ رام قطار حومه‌ای

ازسوی دیگر وی تعداد قطارهای حومه‌ای درمنطقه جنوب را ۱۴رام قطارعنوان و گفت: ۵ قطار برون استانی در این مجموعه قرار دارد که ۳ قطار از مبدا خوزستان به تهران و ۲ قطار ازمبدا خوزستان به مشهد سیر می‌کند.
درویش‌زاده با اشاره به سیر یکبار درهفته قطار فدک از مسیر خوزستان به تهران، افزود: در کل ظرفیت قطارهای این ناحیه در رفت و برگشت خارج از استان ۴ هزار و ۶۸۰ نفر است .
وی تشریح کرد: ۸ رام بندر امام ، ۴ رام اندیشمک و ۲ رام خرمشهر، مسیر های قطارهای حومه ای را تشکیل می‌دهند که طی ۴ماه امسال ۲۳۳ هزار و ۳۰۷ نفر مسافر را جابه‌جا کرده و ورودی قطار سراسری نیز طی این مدت، ۱۹۰ هزار و ۳۲۳ نفر مسافر و خروجی ۲۰۷ هزار و ۶۵۵ نفر بوده است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز