شما اینجا هستید
اخبار نواحی » رشد ۲۰ درصدی جابجایی مسافر در راه‌آهن خراسان و کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در شبکه ریلی کشور

رشد ۲۰ درصدی جابجایی مسافر در راه‌آهن خراسان و کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در راه آهن


در ۴ ماهه نخست جاری راه آهن خراسان با جابجایی بیش از ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مسافر، علاوه بر رشد ۲۰ درصدی جابجایی مسافر نسبت به مدت مشابه سال قبل، موفق به کسب رتبه نخست جابجایی مسافر در شبکه ریلی کشور شده است.
به گزارش روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، محمد هادی ضیایی مهر مدیر کل راه آهن خراسان با اعلام این خبر گفت: در همین مدت شاهد رشد ۱۶درصدی ضریب اشغال قطار های مسافری در مسیر ریلی تهران _مشهد و بالعکس نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم به طوریکه که در ۴ ماهه نخست سال جاری متوسط ضریب اشغال قطار های مسافری در این مسیر به بیش از ۷۸ درصد رسیده است .
وی افزود: متوسط ضریب اشغال قطارهای مسافری کمربندی نیز در این مدت رشد ۱۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و به بیش از۸۱ درصد رسیده است.
وی خاطر نشان ساخت: قطار های مسافری حومه ای نیز در این مدت رشد قابل توجهی در متوسط ضریب اشغال داشته اند به طوریکه متوسط ضریب اشغال در این قطار ها به بیش از ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رسیده است.
ضیایی مهر تصریح کرد: با وجود تردد بیش از نیمی از قطار های شبکه ریلی کشور در مسیر های منتهی به مشهد مقدس و نیز افزایش قابل توجه ضریب اشغال قطار ها در ۴ ماهه نخست سال جاری، علاوه بر اینکه قریب به اتفاق قطارها در موعد مقرر و طبق برنامه تنظیمی به ایستگاه مشهد قبول و یا اعزام شده اند، با ارتقای خدمات مسافری و ایستگاهی شاهد کاهش ۳۹ درصدی شکایات در حوزه مسافری بوده ایم.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز