شما اینجا هستید
اخبار نواحی » رشد ۶۰ درصدی حمل بار در راه آهن جنوب

مدیرکل راه آهن جنوب از رشد ۶۰ درصدی حمل بار طی ۵ ماه گذشته در راه آهن جنوب خبر داد
مدیرکل راه آهن جنوب گفت: در ۵ ماه گذشته حمل بار در حوزه کاری این اداره کل نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶۰ درصد رشد کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه آهن جنوب : عبدالکریم درویش زاده گفت :طی ۵ ماه گذشته در سال جاری بیش از ۱ میلیون و ۵۲۱ هزار تن بار توسط خطوط ریلی راه آهن جنوب بارگیری و حمل گردید .
وی با اشاره به اینکه محصولات بارگیری شده شامل غلات ، شمش، روغن ، ورق ، رول ، سود سوزآور و پودر سنگ بوده اند، افزود: در ۵ ماه گذشته بارگیری در حوزه کاری این اداره کل نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۶۰ درصد رشد داشته است .
مدیرکل راه آهن جنوب تصریح کرد: همچنین طی ۵ ماهه اول سال جاری بیش از ۲ میلیون و ۳۵۷ هزارتن از محصولات مختلف از جمله پودر سنگ، شمش، مازوت ورق و روغن صنعتی توسط شبکه ریلی جنوب تخلیه شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۲۰۱۷۱۸۳ تن بوده ۱۷ درصد افزایش را نشان می دهد.
درویش زاده گفت: همچنین در سال جاری بیش از ۴۷۲ میلیون تن کیلومتر بوده آمار جابه جایی کالا بوده که با توجه به جابه جایی بیش از ۴۲۴ میلیون تن کیلومتر در سال گذشته بیانگر رشد ۱۱ درصدی در تن کیلومتر حمل بار است.
وی اضافه کرد: در زمینه تن کیلومتر حمل بار در مبدا و مقصد در سال ۹۶ به رقم ۶۲۰۷۹۴۸۰۳ دست یافتیم و نسبت به سال ۹۵ که رقم ۴۷۹۱۵۰۱۸۷را نشان می دهد به ۲۹ درصد افزایش رسیده ایم
مدیرکل راه آهن جنوب گفت: با گسترش خطوط ریلی در حوزه جنوب سهم راه آهن از جابه جایی و حمل بار در استان بیشتر خواهد شد.
درویش زاده تصریح کرد: حمل و نقل بار از طریق ریل نسبت به حمل و نقل بار از طریق جاده ایمن تر و به لحاظ اقتصادی به صرفه تر است، ضمن اینکه خطراتی که در جاده ها هست در راه آهن وجود ندارد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز