شما اینجا هستید
مترو » رکورد جابجایی روزانه مسافر در مترو شکست

در روز ۵ اسفند رخ داد؛

رکورد جابجایی روزانه مسافر در مترو شکست
نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: در یک هفته اخیر تعداد مسافران روزانه متروی تهران و حومه رکورد بیست سال اخیر بهره برداری را شکست و در روز پنجم اسفند ماه ۹۷ این میزان به رقم ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۶۷ نفر در روز رسید.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، مهندس فرنوش نوبخت با بیان اینکه ترافیک سطح شهر در ماه پایانی سال و دسترسی مناسب ایستگاه های مترو به مراکز پرتردد به ویژه بازار و مراکز خرید، شهروندان تهرانی را به استفاده بیشتر از این ناوگان تشویق کرده است.

افزود: امسال به طور ویژه در خط ۵ و ایستگاه کرج اقدامات گوناگونی انجام پذیرفت که این موضوع در کنار استقبال بیشتر مردم به دلیل ترافیک سطح شهر تهران سبب شد تا در هفته اخیر رکورد جابجایی روزانه در متروی تهران و حومه شکسته شود.
وی به افزایش حرکت قطارهای سریع السیر از سمت ایستگاه کرج به ایستگاه تهران(صادقیه) اشاره و خاطر نشان کرد: به همین دلیل در ماه های اخیر میزان استفاده شهروندان شهر کرج از متروی تهران و حومه افزایش یافته است. البته برای افزایش رضایتمندی این مسافران در آینده نزدیک هم ۲ قطار سریع السیر از ایستگاه ارم سبز به ایستگاه های گلهشر و کرج اعزام خواهند شد که می تواند در راحتی سفرهای برگشت ساکنان استان البرز تاثیر بسیاری داشته باشد.
نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه ادامه داد: با توجه به افزایش میزان مسافران در ایستگاه کرج، ساخت یک سکوی مسافری جدید در این ایستگاه در دستور کار قرار گرفت که اکنون آماده بهره برداری است. این سکو به طول ۳۰۰ متر در بخش شرقی-غربی محوطه ایستگاه کرج ساخته شده و با توجه به اینکه خروجی شمالی ایستگاه باریک است ساخت آن تاثیر زیادی در سرعت و راحتی خروج مسافران از ایستگاه کرج دارد.
مهندس فرنوش نوبخت در ادامه از افزایش ۲.۱ درصدی مسافران متروی تهران و حومه نسبت به زمان مشابه سال قبل خبر داد و افزود: ۵ اسفند سال ۱۳۹۶، یک میلیون و ۸۱۱ هزار و ۱۲۹ نفر با خطوط متروی تهران و حومه جابجا شده بودند که این رقم امسال به ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار و ۶۶۷ نفر رسید که به عبارتی حدود ۴۰ هزار نفر افزایش مسافر داشتیم.
وی با بیان اینکه آمار میزان مسافر و سفر در مترو متفاوت است گفت: هر مسافر ممکن است در روز بیش از یک سفر با خطوط متروی تهران و حومه انجام دهد و این باعث تفاوت در آمار میزان سفر و مسافر می شود و با توجه به این نکته باید گفت که در روز ۵ اسفند ۱۳۹۷ بیش از ۲ میلیون و ۷۷۶ هزار سفر در این ناوگان انجام شده است.

*** افزایش سرویس دهی متروی تهران در پنجشنبه های اسفند ۹۷

نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در ادامه از افزایش حرکت های مسافری در خطوط ۱، ۲ و ۴ متروی تهران در پنجشنبه های ماه اسفند ۹۷ خبر داد و افزود: پایتخت در روزهای پایانی سال همواره با ترافیک فزاینده و شلوغی های بی پایان همراه می شود که شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در این ایام که شهروندان تهرانی در تکاپو برای خریدهای نوروزی هستند در کنارآنها قرار می گیرد و سعی می کند تا بهترین خدمات را ارائه کند.
مهندس نوبخت تصریح کرد: خوشبختانه دسترسی به بازار مرکزی تهران و بسیاری از مراکز خرید دیگر با مترو میسر است و از شهروندان گرامی دعوت می کنم که به جای استفاده از خودروهای شخصی از این وسیله حمل و نقل ریلی ایمن، سریع و ارزان برای تردد در ماه پایانی سال استفاده کنند.
وی با اشاره به اینکه از آبان ماه ۱۳۹۶، فاصله حرکت قطارها در خطوط ۱ ، ۲ و ۴ متروی تهران در ساعات پرتردد از ۵ دقیقه به ۴ دقیقه کاهش یافته است افزود: اکنون در پنجشنبه های اسفند ۹۷ به منظور رفاه حال بیشتر شهروندان و مسافران محترم این فاصله حرکت از ابتدای صبح تا ساعت ۱۳ در اعزام قطارها اعمال می شود، ضمن آنکه با افزایش حرکت های مسافری در خطوط ۱، ۲ و ۴ در عصر روزهای پنجشنبه نیز شاهد کاهش فاصله حرکت هستیم.
مهندس نوبخت تصریح کرد: در پنجشنبه های ماه اسفند ۷۰ حرکت مسافری به تعداد اعزام قطارها در خط چهار، ۴۴ حرکت مسافری به خط یک و ۲۴حرکت مسافری به خط دو متروی تهران و حومه افزوده می شود و با این افزایش حرکت ها شاهد رشد ۲۳ درصدی در خط چهار و ۱۳ درصدی در خط یک و ۶ درصد در خط دو هستیم.
مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در پایان با بیان اینکه استفاده حداکثری از ظرفیت خطوط موجود و ارتقاء کیفیت خدمات به شهروندان گرامی از اولویت‌های شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه است گفت: در پنجشنبه و جمعه آخر سال به منظور زیارت اهل قبور؛ مسافران خط یک متروی تهران افزایش زیادی پیدا می‌کند که با افزایش میزان خدمات دهی در تلاش هستیم تا شهروندان را به استفاده از این حمل و نقل عمومی ایمن و پاک بجای استفاده از خودرو شخصی ترغیب کنیم تا کمی از بار ترافیکی سنگین این روزها کاسته شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز