شما اینجا هستید
اخبار عمومی » روابط بازرگانی ایران و باکو گسترش یابد/کریدور شمال-جنوب تکمیل شود

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از جوان آنلاین: جواد مهاجری رایزن اقتصادی ایران در جمهوری آذربایجان گفت: محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور و «شاهین مصطفی یف» معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان به صورت تلفنی گفتگو کردند.

 

در این تماس تلفنی دو طرف ضمن بررسی شرایط فعلی همه گیری ویروس کرونا، بر اهمیت تلاش‌های مشترک برای مقابله با این ویروس و ضرورت تبادل تجربه نهادهای مربوطه دو کشور در این زمینه تأکید کردند.

 

وی ادامه داد: در این گفتگو با اشاره به اینکه هیچ مانعی در زمینه تداوم روابط اقتصادی و بازرگانی جمهوری آذربایجان و ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وجود ندارد اعلام شد با وجود همه گیری کرونا روابط دو کشور در حوزه‌های بازرگانی و حمل و نقل تداوم یافته و مراودات دو جانبه در این حوزه‌ها رشد نیز داشته است.

 

رایزن اقتصادی ایران در باکو اظهار داشت: باز بودن مرزهای مشترک ایران و جمهوری آذربایجان برای حمل و نقل ترانزیتی در ماه‌های اخیر موجب افزایش حجم حمل و نقل میان دو کشور شده است.

 

مهاجری افزود: رئیس دفتر ریاست جمهوری ایران و معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان درخصوص رساندن هر چه زودتر سطح روابط بازرگانی دو کشور با تلاش‌های مشترک به حجم دوره قبل از همه گیری کرونا ابراز اطمینان کردند.

 

تکمیل دالان بین المللی حمل و نقل شمال– جنوب از دیگر محورهای این گفتگو بود که دو طرف بر اهمیت راهبردی این پروژه اقتصادی تأکید و در خصوص اقدامات انجام گرفته در این زمینه تبادل نظر کردند.

 

وی تاکید کرد: دو طرف همچنین اجرای پروژه‌های مشترک و به خصوص گسترش روابط ایران و جمهوری آذربایجان در حوزه‌های حمل و نقل ریلی و جاده‌ای را به نفع دو کشور و منطقه دانستند.

 

در این گفتگو همچنین بر تداوم تماس‌های مرتب مقامات ایران و جمهوری آذربایجان طبق دستورات سران دو کشور و نیز اهمیت تلاش‌های مستمر برای توسعه روابط همه جانبه تاکید شد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز