شما اینجا هستید
اخبار عمومی » روند بازسازی خط آهن لرستان تسریع می‌شود

قائم‌مقام راه‌آهن ج.ا.ا با حضور در مناطق سیل‌زده استان لرستان؛
روند بازسازی خط آهن لرستان تسریع می‌شود

قائم‌مقام راه‌آهن ج.ا.ا به نمایندگی از مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با حضور در مناطق سیل‌زده استان لرستان از نزدیک در جریان اقدامات صورت گرفته برای بازسازی مسیر ریلی این ناحیه قرار گرفت و بر تسریع درروند بازسازی خط آهن لرستان تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، حسین عاشوری که همراه با سرهنگ عباس زاده فرمانده بسیج راه‌آهن ،باقری مدیرکل امور مالی و اموال ،رشیدی مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه ،مهندس موسوی مدیرکل خط و سازه‌های فنی ، قهرمانی دبیر شورای واگذاری منازل سازمانی ، رحمت نژاد مدیرکل ،معاونین و روسای ادارات راه‌آهن لرستان خسارات وارده به خط ،ابنیه فنی و تأسیسات زیربنایی این مسیر را مورد بازبینی قرار داده و بر تسریع در ساخت و بازسازی آن‌ها تأکید کرد.
وی در جلسه ستاد مدیریت بحران راه‌آهن لرستان ضمن تقدیر و تشکر از کلیه همکاران در سیل اخیر و تبریک اعیاد شعبانیه گفت:هدف از سفر مذکور بازبینی و تعیین خسارات وارده بر مسیر ریلی لرستان است تا به کمک آن بتوانیم ه جمع‌بندی نهایی در خصوص بازسازی و بهسازی نقاط بحرانی و تخصیص منابع مالی بر اساس اولویت و با برنامه اقدام کنیم.
عاشوری با اشاره به تخریب منازل سازمانی واقع‌شده در کنار خط آهن تصریح کرد: طبق گزارش‌هایی که ارائه‌شده است تعدادی از منازل سازمانی براثر سیلاب به‌طور کامل تخریب‌شده که با توجه به‌ضرورت اسکان خانواده همکاران در این منازل لازم است تا با اختصاص منابع بخشی از خسارات وارده جبران شود.
لازم به ذکر است در ابتدای این جلسه مدیرکل راه‌آهن لرستان و مدیرکل ایمنی و نظارت بر شبکه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گزارشی از خسارات وارده ،فعالیت و عملکردها در مقابل سیلاب اخیر به حاضرین ارائه کردند که در آن میزان خسارات وارده در مسیر ریلی لرستان،پروژه‌های پایان‌یافته ،در حال انجام و آتی تشریح شده و به میزان نیاز و کمبودهای موجود نیز در این گزارش قرار داشت.
لازم به ذکر است در این مأموریت کاری قائم‌مقام راه‌آهن ج.ا.ا و جمعی از مدیران ستادی به‌وسیله درزین از نزدیک از خطوط و ابنیه کلیه ایستگاه‌ها(دورود الی تنگ هفت)، محل بازسازی خط بلاک قارون -بیشه، پل‌ها، تونل‌ها ، ترانشه ها،آبروها و نقاط صدمه‌دیده ناشی از بارش و سیل (ریزش و رانش‌های پیرامون خط) بازدید کردند.
علاوه بر آن قائم‌مقام راه‌آهن ج.ا.ا و هیئت همراه از اداره کل راه‌آهن لرستان با اهالی سیل‌زده ایستگاه راه‌آهن تنگ هفت دیدار و از منازل سازمانی تخریب‌شده براثر سیلاب و طغیان رودخانه سزار بازدید و بر مکان‌یابی درست برای احداث ساختمان‌های جایگزین تأکید کرد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز