شما اینجا هستید
اخبار عمومی » رونمایی از سامانه املاک و اسکان مسکن

همایش طرح اقدام ملی مسکن امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی، معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری برگزار شد.

در این مراسم محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در راستای اقتصاد مقاومتی کشور طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار خود قرار داده‌ایم گفت: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن در قالب طرح اقدام ملی با توجه به شرایط فعلی کشور یک اقدام قابل تأمل در حوزه مسکن به شمار می‌شود.

محمودزاده گفت: امروز در این همایش چند رویداد مهم را در دستور کار خود قرار داده‌ایم که اولین آن رونمایی سامانه املاک و اسکان کشور است و این سامانه با توجه به وعده‌ای که از پیش داده شده بود امروز رونمایی می‌شود.

وی از امضای ۳ تفاهم نامه در این همایش هم خبر داد و گفت: اولین تفاهم نامه مربوط به وزارت کشور برای تخصیص و کمک به صدور پروانه ساختمان است، دومین تفاهم نامه با سازمان نظام مهندسی کشور برای ارائه تخفیفات خدمات مهندسی است و سومین تفاهم نامه با شرکت تهاتر ایرانیان برای تأمین مصالح ساختمانی با شرایط اقساط است.

محمودزاده افزود: با امضای این تفاهم نامه ۲۵ درصد قیمت تمام شده ساخت مسکن کاهش می‌یابد که نقش مؤثری در کمک به متقاضیان مسکن است.

وی با بیان اینکه در مرحله اول طرح اقدام ملی مسکن ۲۴۰ هزار نفر ثبت نامی داشته‌ایم گفت: ۵۸ درصد این ثبت نام کنندگان واجد شرایط بودند که بعد از پالایش ۳ سامانه انتخاب و به استان‌های مختلف برای انتخاب واحد معرفی شدند.

محمودزاده افزود: استان اردبیل ۶۳ درصد، خوزستان ۶۴ درصد و کرمانشاه ۶۲ درصد به ترتیب بیشترین واجدان شرایط را در طرح اقدام ملی مسکن داشتند.

وی گفت: کمترین استان‌ها مربوط به سمنان با ۳۵ درصد و خراسان شمالی با ۴۱ درصد بوده که کمترین میزان پذیرفته‌شدگان را داشته است.

محمودزاده یادآور شد: طرح اقدام ملی مسکن خود به عنوان مهم‌ترین اقدام در تاریخ مهندسی کشور به شمار می‌رود و نقش مؤثری در بهبود وضعیت مسکن داشته باشد.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز