شما اینجا هستید
اخبار نواحی » ریل باس حومه‌ای لرستان با صرف هزینه ۳۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

مدیرکل راه آهن لرستان گفت: ریل باس حومه‌ای لرستان با صرف هزینه ۳۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید

ریل باس حومه‌ای لرستان با صرف هزینه 30 میلیاردی به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، رحمت رحمت‌نژاد عصر امروز در آئین بهره‌برداری از ریل باس حومه‌ای استان در شهرستان دورود اظهار داشت: ریل باس دورود دارای چهار واگن است که دو طرف آن واگن‌های کشنده دارد و با ظرفیت ۳۳۶ نفر و با خدمات خوب در راستای ارتقای ارائه خدمات به مسافران است.

وی با اشاره به اینکه این قطار دارای سیستم تهویه مناسب و سیستم سرمایشی و گرمایشی خوبی است افزود: باتوجه به اینکه قیمت ریل باس از دورود تا تنگ هفت طبق تعرفه ۱۰هزارتومان است، اما راه‌آهن هیچ‌گونه افزایشی را برای بلیط این قطار قائل نشده و نرخ این بلیط همان دوهزارتومان قطار سابق است.

مدیرکل راه آهن لرستان با تأکید بر اینکه پیگیری‌های لازم برای ارتقای کیفیت راه‌آهن دورود در دستور کار قرار گرفته است عنوان کرد: دستگاه ریل باس با ارز مبادله‌ای ۳۰میلیاردتومان خریداری شده‌است.

وی بیان کرد: تنها بلاکی که در محور جنوب بازسازی نشده، محور به سمت بیشه با طول ۱۷ کیلومتر است که این محور با توجه به وجود تونل‌های طویل، قوس‌های زیاد و عدم دسترسی راه جاده‌ای یکی از صعب‌العبورترین بلاک‌های راه‌آهن کشور بود که عملیات ساماندهی آن محقق و رکورد جدیدی نیز در راه‌آهن با ۵.۵ روز مسدودی، ۳.۵ کیلومتر عملیات بازسازی ثبت شد.

رحمت‌نژاد گفت: از ابتدای سال ۹۲ تا به امروز ۱۳۰ کیلومتر ۱۵۵کیلومتری حوزه استحفاظی راه‌آهن لرستان با صرف اعتبار ۲۱۰ میلیاردتومان بازسازی شده‌است.

مدیرکل راه آهن لرستان با بیان اینکه بهسازی ساختمان اداره کل با هزینه ۲۰۰میلیون تومان و دو راه‌بندی با صرف هزینه ۳۵۰میلیون تومان انجام‌شده، خاطرنشان کرد: تعمیرات اساسی سرویس‌های بهداشتی در دورود با هزینه ۸۰۰میلیون و ساماندهی ایستگاه‌های پلیس ازنا، دورود و بیشه با صرف هزینه ۲۰۰میلیون تومان انجام شده‌است.

وی با اشاره به پروژه زیباسازی ایستگاه ازنا با صرف هزینه ۳۰۰میلیون تومان اظهار داشت: ساماندهی پانل تمام ایستگاه‌های راه‌آهن و اتاق علائم و ارتباطات نیز انجام شده‌است.

رحمت نژاد با بیان اینکه سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای پله‌برقی پل وحدت دورود هزینه شده‌است افزود: ایستگاه مؤمن‌آباد برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به مسافران در حال ساماندهی بوده و رفع نقاط حادثه‌خیز راه‌آهن در کیلومتر ۵۰۰ چم‌سنگر با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز