شما اینجا هستید
اخبار عمومی » سئول میزبان کنفرانس بین المللی راه آهن اوراسیا

به گزارش ریل‌نیوز به نقل از ایرنا ، چهل و نهمین نشست سالانه این سازمان قرار است ۱۸-۱۵ ماه ژوئن در سطح وزرا  در سئول، پایتخت کره جنوبی، برگزار شود.

این سازمان که در سال ۱۹۵۶ تاسیس شده است،سیاست‌های مربوط به راه‌آهن را هماهنگ می‌کند و بر استانداردهای مربوطه به راه آهن در بین کشورهای اوراسیا نظارت دارد.

کره شمالی در سال ۲۰۱۸ میلادی به عضویت این سازمان درآمد.

گفتنی است در این نشست که بیش از ۲۰۰ تن از وزرای صنعت حمل و نقل  از کشورهای مختلف جهان حضور می یابند به دنبال توسعه روابط کشورهای عضو این سازمان و پیشبرد همکاری برای توسعه حمل و نقل ریلی از شمال شرق آسیا به اروپا است.

ســــازمــــان هــمـــکـــــاری راه آهـــن‌هــــــا یک سازمان بین‌المللی تخصصی است که در جریان اجلاس وزیران حمل‌ونقل در شهر صوفیه (بلغارستان) تاسیس شد.

اعضای این سازمان، وزارتخانه‌های حمل‌ونقل یا ارگان‌های دولتی مجری حمل‌ونقل ریلی از ۲۵ کشور جهان می‌باشند.

به گزارش ایرنا، در دانش جغرافیا و علوم سیاسی، به سرزمین ادامه‌داری که دو قاره اروپا و آسیا را دربر می‌گیرد، اصطلاحأ اوراسیا گفته می‌گویند. در دروس برخی کشورها، اوراسیا به عنوان بزرگ ترین قاره در بین ۵ یا ۶ قاره جهان شناخته می‌شود. بخش بزرگ اوراسیا در نیم‌کره‌های شمالی و شرقی قرار دارد.

مرزهای اوراسیا شاما: اقیانوس آرام در شرق، اقیانوس اطلس در غرب، اقیانوس منجمد شمالی در شمال و آفریقا، مدیترانه و اقیانوس هند در جنوب می شود.

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز