شما اینجا هستید
اخبار عمومی » سرمایه‌گذاری هشت کشور در صنعت ریلی ایران

سرمایه‌گذاری هشت کشور در صنعت ریلی ایران

مشاور سرمایه‌گذاری شرکت زیرساخت با اشاره به سرمایه‌گذاری هشت کشور در بخش ریلی ایران، گفت: روسیه ۱۰ میلیارد دلار در زیرساخت‌های ریلی تجهیزات، ناوگان و بخشی از راه‌آهن اینچه‌برون سرمایه‌گذاری می‌کند.

 

مشاور سرمایه‌گذاری شرکت زیرساخت با اشاره به سرمایه‌گذاری هشت کشور در بخش ریلی ایران، گفت: روسیه ۱۰ میلیارد دلار در زیرساخت‌های ریلی تجهیزات، ناوگان و بخشی از راه‌آهن اینچه‌برون سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌ وزارت راه و شهرسازی همایون صباغزاده مشاور سرمایه‌گذاری شرکت زیرساخت اظهار کرد: روسیه ۱۰ میلیارد دلار در زیرساخت‌های ریلی تجهیزات، ناوگان و بخشی از راه‌آهن اینچه‌برون و کره ۶/ ۴ میلیارد دلار در راه‌آهن اصفهان- اهواز با هدف انتقال سنگ‌آهن سرمایه‌گذاری می‌کنند. وی افزود: کشور‌های چین، کره، آلمان، ایتالیا، هند و فرانسه نیز وارد سرمایه‌گذاری در بخش‌های ریلی کشور شده‌اند.

به گفته صباغزاده بعد از برداشته شدن تحریم‌ها روند جذب سرمایه و فاینانس سرعت گرفته، اما نیاز است شرایط سرمایه‌گذاری و ارتقای مشوق‌ها برای جذب سرمایه‌گذاران تغییر کند. مشاور سرمایه‌گذاری شرکت زیرساخت تصریح کرد: سرمایه‌گذاری در طرح‌های آزادراهی با همکاری سرمایه‌گذاران داخلی انجام می‌شود و نیازی به سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش نداریم. وی با اشاره به سفر رئیس‌جمهوری روسیه و آذربایجان به ایران گفت: در مذاکرات سه‌جانبه، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری بین ایران و آذربایجان برای راه‌آهن آستارا- آستارا مصوب می‌شود.

صباغزاده بیان کرد: با کشور‌های کره، چین و هنگ‌کنگ برای انجام این سرمایه‌گذاری در ایران در حال مذاکره هستیم. وی درباره هشت طرح ریلی که از پروژ‌های اولویت‌دار شرکت زیرساخت هستند، اظهار کرد: راه‌آهن کرمانشاه- خسروی، میانه- تبریز، شیراز- بوشهر، گرگان- بجنورد، میانه- اردبیل، چابهار- زاهدان، زاهدان- مشهد، اصفهان- اهواز، گل‌گهر- شیراز و دورود- خرم‌آباد- اندیمشک طرح‌های مهم ریلی هستند که برای ساخت در اولویت جذب سرمایه قرار دارند.

مشاور سرمایه‌گذاری شرکت زیرساخت افزود: بعد از لغو تحریم‌ها بیشترین فاینانس برای طرح‌های ریلی با شرکت‌های چینی انجام شده است که با امضای قرارداد بانک مرکزی و اگزیل‌بانک چین این روند تسهیل شده و انتقال پول مشکلی ندارد.

 

 

اخبار راه آهن ایران | ریل نیوز